Krapsis: Zinu, ka aicinājums ”skaties divreiz” īpaši nepatīk autovadītājiem, bet ir jāskatās, kas notiek uz ceļa

5 komentāri
Krapsis: Zinu, ka aicinājums ”skaties divreiz” īpaši nepatīk autovadītājiem, bet ir jāskatās, kas notiek uz ceļa
Foto: f64

Ceļu policija jau kārtējo reizi aicina autovadītājus un citus ceļu satiksmes dalībniekus atcerēties, ka jārēķinās ar sezonai raksturīgajiem ceļu satiksmes kustības apstākļiem.

Proti, kopš satiksmē atkal intensīvi piedalās motociklisti un citi divriteņu transportlīdzekļu vadītāji, spēkā ir mūžsenais aicinājums divkārt pārliecināties, vai kaut kur nav ”paslēpies” motocikls.

“Ir jāsaprot to, ka motocikls ir gana dinamisks. Ne vienmēr vadītāji viņu var savlaicīgi pamanīt – tiek pārsniegts atļautais braukšanas ātrums vai mainītas šīs te braukšanas joslas no vienas uz otru – tad vadītājs ne vienmēr spēj izsekot šim te transportlīdzeklim, kas brauc no aizmugures. Es zinu, ka šis te aicinājums ”skaties divreiz” īpaši nepatīk autovadītājiem, bet, nu, lai mēs varētu visi droši justies uz ceļa un neciestu ne viens, ne otrs satiksmes dalībnieks, tad tomēr ir jāizmanto šie te atpakaļskata spoguļi un jāskatās, kas notiek uz ceļa,” nepieciešamību regulāri pārliecināties par satiksmes drošību uzsver Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Arī pašiem motociklistiem jādomā vismaz divus soļus uz priekšu, bet vēl vairāk – jādraudzējas ar galvu jau pirms izbraukšanas no garāžas. Daudzi jo daudzi motobraucēji regulāri aizmirst pat par šķietami elementārām drošības normām.

Normunds Krapsis uzskata, – ja jau reiz ir iegādāts motocikls, tad līdzekļus nedrīkst žēlot arī attiecīga apģērba iegādei, pat ja tas sākotnēji kādam šķiet mazsvarīgāks.