Knapi turas kājās – policija Daugmalē sastopas ar pamatīgā “žvingulī” esošu dzērājšoferi

3 komentāri
Knapi turas kājās – policija Daugmalē sastopas ar pamatīgā “žvingulī” esošu dzērājšoferi

Dzērājšoferis, kurš laikus ”noņemts no trases”. Iespējams, tieši aculiecinieka ziņa par aizdomīgo autovadītāju glābusi gan paša pārkāpēja, gan viņa pasažiera dzīvību. Bail pat iedomāties, kā būtu turpinājies viņu brauciens, ja jaunais vīrietis, kurš knapi spējis noturēties kājās, ar savu auto būtu nokļuvis uz kāda lielceļa.

Naktī no svētdienas uz pirmdienu Daugmales kārtības sargu palīdzību lūdzis kāds vietējais iedzīvotājs – viņam, radušās pamatotas aizdomas, ka kāda nesen redzēta “Volvo” šoferis devies pilsētiņas ielās, būdams pamatīgā reibumā. Nomaļākā ieliņā policisti pamanīja aprakstam atbilstošu auto, kura vadītājs, ieraugot policijas auto, strauji nobremzēja.

Šajā gadījumā jāsaka, ka jau pēc pirmā acu skata inspektoriem bija skaidrs, ka policijas izsaucējs nav kļūdījies. No autosalona vēdīja spēcīga alkohola smaka, bet pats šoferis bija acīmredzamā “žvingulī”.

Veicot alkohola pārbaudi, aizdomas apstiprinājās – policijas darbinieki šoferim konstatēja vairāk nekā trīs promiļu reibumu un uz notikuma vietu tika izsaukta ceļu policija. Jāpiebilst, ka ar vadītāju kopā bija arī paziņa, kas pēc pirmā acu uzmetiena nebija stiprā reibumā un pieļāva šofera sēšanos pie stūres, kas apdraudēja gan viņu pašu, gan arī vadītāju un citus satiksmes dalībniekus. Vadītājs pats saviem spēkiem pat nespēja īsti izkāpt no automašīnas un pamatīgi streipuļoja.

Tā kā personas datu pārbaudes laikā atklājās, ka šoferim nav derīgas autovadītāja apliecības, viņš šo sastapšanos turpinājis ar vizīti policijas izolatorā. Pret pārkāpēju ierosināta krimināllieta, un viņš tajā pat naktī nodots izmeklētāju rokās. Šāds pārkāpums garantē ne vien neglaimojošo ierakstu biogrāfijā, bet arī pamatīgus tēriņus un četrus garus gadus ilgu liegumu sēsties pie auto stūres.

3 komentāri