“Kāpēc neizsauca “ātros”?” Pļavniekos notriec pensionāri; šoferis satraumēto gājēju nogādā mājās

2 komentāri
“Kāpēc neizsauca “ātros”?” Pļavniekos notriec pensionāri; šoferis satraumēto gājēju nogādā mājās

Pļavniekos Rīgā kāds neuzmanīgs šoferis, braucot atpakaļgaitā, nepamanīja pa ietvi ejošu cienījama vecuma kundzi un to notrieca. Pensionāra guva traumas, taču pie ārstiem nolēma nevērsties. Arī viņas radi par notikušo uzzinājuši tikai pēc nedēļas, kad cietusī vairs nebija spējīga izturēt neciešamās sāpēs rokā.

Jau gandrīz divas nedēļas Jūlija rūpējas par savu 81 gadu veco vecmammu, kura 2. jūlijā cieta avārijā. Sirmgalve, kā jau cilvēks gados, lai netraucētu ģimenes locekļus, par atgadījumu nolēma klusēt. Ka noticis kaut kas nelāgs, Jūlija saprata, apciemojot pensionāri un pamanot no pirkstu galiem līdz pat plecam uzpampušu roku.

Jūlija
cietušās radiniece

Viņa gāja pa trotuāru, gāja pāri stāvvietai pie poliklīnikas. Labi, ka viņai līdzi biji tādi ratiņi, kurus parasti cilvēki gados vadā līdzi. Tas vadītājs, kāds onkulis, visticamāk, braucot atpakaļgaitā, uzbrauca virsū ratiņiem. Paldies Dievam, ka sākumā uzbrauca uz tiem ratiņiem. Ratiņi pastūma viņu, un viņa nokrita uz asfalta. Kā viņa stāsta, vadītājs uzreiz novietoja automašīnu citā vietā, kur vajadzēja. Cilvēki sapulcējās. Viņai, protams, šoks, taču gāja mierīgi. Viņai ir plīsums rokā, traumēti ceļi. Visa roka zila, pirkstus nevar pakustināt, roka ir ieģipsēta.

Negadījums notika Saharova ielā pie 8. poliklīnikas. Sirmā kundze stāsta, ka pēc avārijas šoferis viņu aizveda mājās un pēc tam aizbrauca nezināmā virzienā, neatstājot savu kontaktinformāciju. Diemžēl nedz automašīnas numurus, nedz marku, kā arī autovadītāja seju cietusī neatceras.

“Es tāpēc vērsos pie Pļavnieku iedzīvotājiem, sociālajos tīklos, dažādās grupās. Lai vismaz tam cilvēkam paskatītos acīs. Kāpēc viņš neizsauca ”ātros”? Man no viņa neko vairāk nevajag. Es nezinu, cik tam šoferim varētu būt gadu, varbūt kādi 80 gadi. Viņš ar vadītāja tiesībām braukā. Šoreiz notrieca vecmammu, pēc tam var būt arī kāds bērns ratiņos,” saka Jūlija.

Jūlija saprot, ka ir pazaudēts laiks un iesniegums policijā diez vai nesīs augļus, bet viņa tomēr apsver domu pie likumsargiem vērsties. Sieviete pieļauj, ka apkaimē ir videonovērošanas kameras, taču tās ierakstus, iespējams, bez policijas iejaukšanās viņa nesaņems.

Tāpēc Jūlija meklē negadījuma aculieciniekus un aicina jebkuru, kas redzēja notikušo, atsaukties un ziņot viņai personīgi pa tālruņa numuru: 29454492.