Kadagā notikusi smaga avārija ar letālām sekām; vietējie nešaubās, ka pie vainas ceļa kvalitāte

11 komentāri
Kadagā notikusi smaga avārija ar letālām sekām; vietējie nešaubās, ka pie vainas ceļa kvalitāte
Ekrānšāviņš / Degpunktā

Kadagas iedzīvotāji vienu no centrālajiem ciema ceļiem sauc par ļoti bīstamu un lūdz ceļa nepazinējus uzmanīties. Uz Mežaparka ceļa jau notikušas vairākas avārijas. Smagākā no tām notika ceturtdien.

Ap plkst. 13.00 “Peugeot” automašīnas vadītājs vēl nenoskaidrotu iemeslu dēļ nobraucis no asfalta un ietriecies kokā. Policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu un skaidro notikušā apstākļus. Tiesa, vietējiem jau tagad nav šaubu, kāds bijis avārijas cēlonis.

“Tur ir labotas bedres ar tiem mazajiem akmentiņiem. Tikko, tikko – aizvakar bēra. Tās ir slidenas. Es domāju, ka tīri no tā aspekta, ka te ir taisns gabals, un cilvēki brauc lielā ātrumā. “70” zīmi neviens neievēro,” stāsta kāda vietējā iedzīvotāja.

Traģiskās avārijas pēdas liecina, ka automašīnas vadītājs būtiski pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu. Šoferis nav spējis novaldīt spēkratu un iebraucis mežā – tur automašīna traukusies vēl aptuveni 50 metrus dziļāk biezoknī, šajā posmā veiksmīgi izvairoties no trīs lieliem kokiem, taču spēkratu tomēr apstādināja, ceļā patrāpījies, liktenīgs koks.

“Mans vīrs ir profesionāls autobraucējs, līdz ar to viņš arī zina, kā tas viss var notikt. Viņaprāt, jābrauc ir vismaz ar 140. Ja ir vairāki metieni – teiksim, viens “pampaks”, otrs un tad trešajā tur vairs nevari to mašīnu noturēt, tā tevi automātiski ienes iekšā mežā. Tā bija viņa teorija. Es jau zinu tās vietas, kur ir tie “pampaki” saucamie, un es vienkārši nebraucu. Ja tie ir vienā ceļa pusē, es braukšu pa otru. Cilvēks, ka šeit nebrauc regulāri, viņš brauc kā brauc – līdz ar to nerēķinās, ka tur kaut kādi ceļa nelīdzenumi. Un to tiešām ir daudz, līdz ar to tā arī sanāk,” stāsta sieviete.

Aculieciniece stāsta, ka mašīnas kreisā puse bijusi sadragāta, un, visticamāk, bojā gājis automašīnas pasažieris, jo citādāk izskaidrot nāves apstākļus ir grūti.

Neoficiāla informācija liecina, ka “Peugeot” automašīna bijusi no Anglijas, un spēkrata stūre atradās transportlīdzekļa kreisajā pusē. Mediķu un ugunsdzēsēju brigādes ieradās ātri, taču nekas vairs nebija līdzams. Automašīnas šoferis notikuma vietā gājis bojā. Glābējiem vien atlika izmantot hidraulisko aprīkojumu, lai no metāla sprosta atbrīvotu aptuveni trīsdesmit gadus vecā vīrieša mirstīgās atliekas.

11 komentāri