“Kad sāku bremzēt, jau redzēju, ka man nav kur likties” – avārijā pie Medemciema četri cietušie

7 komentāri
“Kad sāku bremzēt, jau redzēju, ka man nav kur likties” – avārijā pie Medemciema četri cietušie

Jelgavas šosejas krustojumu pie Medemciema droši var dēvēt par vienu no melnajiem punktiem, kur ik gadu notiek vairākas smagas avārijas. Arī ceturtdien divu auto sadursmē cietuši četri cilvēki. 

Rīta pusē bēdīgi slavenajā krustojumā pie Medemciema notikusi divu automobiļu sadursme, kurā cietuši vairāki cilvēki. Kā stāsta apvidus automobiļa šoferis, kurš pa galveno ceļu braucis Rīgas virzienā – tieši pirms krustojuma viņš pat samazinājis ātrumu līdz aptuveni 60 km/h.

“Iebraucot krustojumā, es neko neredzēju, kad pēkšņi manā priekšā izspruka tas “Volkswagen”. Kad sāku bremzēt, jau redzēju, ka man nav kur likties. Līdz sadursmei bija pāris metri. Viss,” stāsta “Suzuki” vadītājs Boļeslavs.

Tā kā sadursmes brīdī vīrs visai spēcīgi ietriecies stūres ratā, pēc avārijas viņš tā arī palicis sēžam vadītāja vietā. Piestājuši vairāki notikušā aculiecinieki, kā arī nejauši garāmbraucošs neatliekamās medicīniskās palīdzības auto. Kā izrādās, ārsti uz slimnīcu veduši kādu pacientu ar akūtu saslimšanu, taču, redzot avāriju, nolēmuši palīdzēt. Viens no mediķiem palicis kopā ar busiņā esošo pacientu, savukārt otrs devies palīgā sasistajos automobiļos sēdošajiem.

Apvidus automobiļa vadītājs no tālākas palīdzības atteicies, savukārt visi trīs “Volkswagen” sēdošie nogādāti slimnīcās galvaspilsētā. Avārijas vietā redzamās automobiļu atstātās pēdas pēcāk fiksējuši ceļu policisti, kuri šīs lietas materiālus tālāk nodos izmeklētājiem. Visticamāk, nebeidzamās nebūšanas šajā vietā beigsies vien brīdī, kad krustojums beidzot tiks rekonstruēts.

“Šeit vienkārši ir jāliek luksofors. No sānceļa braucošie grib paspēt izbraukt uz šosejas, cer, ka paspēs, te taču ir trīs joslas. Un kādā no tām joslām parādās kāds auto, kurš viņus noķer. Te noteikti jābūt luksoforam, kas regulētu to tikšanu uz šosejas. Šeit nevar ne nogriezties, ne izbraukt uz šosejas,” uzskata “Suzuki” vadītājs.

“Arī kājāmgājēji tikai nesen pārstāja šeit skriet pāri, citādi, te bija šausmīga situācija. Brauc kaut ar divdesmit kilometriem stundā, vienalga skrien zem riteņiem. Cenšas tikt pāri šosejai. Šausmīgi. Tur ir arī tunelis, bet pa to cilvēki negrib iet. Tikai pēdējā laikā sākuši to lietot. Gan jau to tuneli iztīrīja, uzlaboja… Citādi līdz tam cik šeit avāriju bija, cik cilvēku aizgāja bojā,” stāsta iedzīvotājs.

Starp citu, jau pagājušā gada izskaņā “Latvijas Valsts ceļi” apstiprinājuši šā krustojuma rekonstrukcijas tehnisko projektu, un paredzēts, ka jau nākamajā sezonā varētu uzsākt darbus. Diemžēl saķeršanās ar vietējo pašvaldību un citas nebūšanas šos plānus aizkavējušas, tādēļ melno punktu kartē vismaz pagaidām, šķiet, nekādas izmaiņas uz labo pusi nav gaidāmas.

TOP komentāri

 • Andrejs
  +7 +5 -2

  Andrejs

  Nav pie mums normālas satiksmes organizācijas. Tur nevajag luksoforu , vajag aizvikt priekšā žogu. Jelgavas šoseja jau pietiekami izkropļota gan pie Dalbes , gan Olaines. Ja ir šāds liels ciems , tad jābūvē ceļš uz Jūrmalas -Ķekavas ceļu turpat blakus un problēma risināta
 • Raitis Kurpnieks
 • Ivita Meiksane
  +1 +1 0

  Ivita Meiksane

  Nevis riebīgs pagrieziens,bet stulbi autobraucēji kas nejēdz ievērot noteikumus un pārbraukt nodalītās brauktuves. Tur vaig uzstādīt radarus,lai beidzot visi samazinātu ātrumu,nevis nestos garām itkā sāli kāds dibenā būtu ielaidis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl