Kā pareizi pārvietoties ar motociklu pilsētas ielās?

2 komentāri

Pavisam nesen vietējo auto vadītāju un motociklistu starpā izplatījies kāda kravas auto vadītāja uzņemts video, kurā redzams, cik dārgi var maksāt viena neuzmanība satiksmē. Sertificēts tiesu eksperts un motobraucējs Oskars Irbītis TV3 raidījumam ”Degpunktā” atklāja, kā iespējams izvairīties no šādām situācijām.

Lai izvairītos no līdzīgas pieredzes un iekulšanās nepatikšanās, eksperts aicina motobraucējus pārvietojoties starp automašīnu rindām izvēlēties ātrumu, ne lielāku par 10 km/h virs pārējo transporta līdzekļu braukšanas ātruma. Šāda rīcība tiek rekomendētā arī daudzos ārvalstu ceļu satiksmes drošības ieteikumos.

“Pirmā kļūda ir tā, ka autovadītājs neskatās, vai kāds viņam nebrauc garām, līdz ar to nerēķinās ar motociklista varbūtību satiksmē. Autovadītājs, pamanot brīvo vietu, uzreiz pārkārtojas. Otrkārt, motociklists pārvietojas ar pārāk lielu ātrumu, kas šādos apstākļos ir diez gan riskanti. Tas ir tāds ātrums, kurā motociklists var izsekot tam, kas kurā brīdī notiek un no nepatīkamiem negadījumiem ir iespējams izvairīties. Jāatgādina autovadītājiem, ka motociklistiem ir atļauts izbraukt caur automašīnām, ja to atļauj sānu intervāls,” norāda sertificēts tiesu eksperts un motobraucējs Oskars Irbītis.

2 komentāri