“Jūtu līdzi mašīnistam!” Zolitūdē vilciens uz gājēju pārejas notriecis 22 gadus vecu puisi

6 komentāri
“Jūtu līdzi mašīnistam!” Zolitūdē vilciens uz gājēju pārejas notriecis 22 gadus vecu puisi

Otrdien ap plkst. 18.00 pie Zolitūdes stacijas Rīgā vilciena sliedes norobežoja Valsts policija, bet uz dzelzceļa sastājās vairāki vilcieni, jo uz gājēju pārejas tika notriekts cilvēks.

Izsauktā mediķu brigāde piesteigusies pie cietušā un secināja, ka 22 gadus vecā jaunieša dzīvība nav glābjama. Bojāgājušo puisi nekavējoties ietina zilā maisā, un izmeklēšanu uzsāka policija. Vienlaikus mašīnists sniedza liecības, ka pirms sadursmes esot ieraudzījis jaunieti un veicis ekstremālo bremzēšanu, taču – velti.

“Vilciens tajā brīdī kustējās ar ātrumu nedaudz virs 90 km/h, un šāda ātruma vilciena apturēšanai konkrētajā gadījumā bija nepieciešami nepilni 400 metru, bet pie citiem apstākļiem būtu nepieciešami vairāk nekā 600 metru,” norāda AS ”Pasažieru vilciens” pārstāvis Egons Ālers.

Pēc spēcīgā trieciena ap gājēju pārēju tika izmētātas jaunieša personīgās mantas, tostarp arī kāršu kava. No aculiecinieka stāstītā noprotams, ka jaunietis, šķērsojot sliedes, nav pievērsis nekādu uzmanību apkārtējai pasaulei, un savu acu skatu bija pievērsis tikai mobilajam telefonam.

Stacijas kafejnīcas pārdevēja

Viņš gāja pa to celiņu uz pēdējo izeju no otras puses, gāja pāri dzelzceļa sliedēm, un viņam bija austiņas. Nāca vilciens, ekspresis, kas te nekad neapstājas. Es jums varu pateikt, ka, pat ja tie vilcieni neapstājas, ir tāds troksnis un viņi vienmēr dod signālu, mazliet arī piebremzē. Jūtu līdzi mašīnistam, kad cilvēks iet bojā, tas ir drausmīgi.

Arī akciju sabiedrības ”Pasažieru vilciens” pārstāvis uzsver, ka vilciens pārvietojas ar pamatīgu troksni un gaismas signāliem, un šī nevērība jaunietim maksājusi dzīvību.

Egons Ālers
AS “Pasažieru vilciens” pārstāvis

Šis gājējs nepaskatījās ne pa labi, ne pa kreisi, un, ja cilvēkam ir uzliktas austiņas un skan mūzika, tad arī nekādi signāli īsti nevar palīdzēt, jo viņi netiek līdz dzirdei.

Trešdienas rītā Zolitūdes stacijā notikušo apsprieda visi tās darbinieki, kuri cenšas turpināt savu ikdienas darba ritmu. Aculiecinieki ir sašutuši par, viņuprāt, velti pazaudēto dzīvību un izsaka līdzjūtību.

”Pasažieru vilciena” mašīnistiem darba līgumā paredzēts, ka, pārdzīvojot šādu situāciju, ir noteikta rehabilitācijas programma, kuru, ja nepieciešams, vilciena vadītājs var pieprasīt. Tiesa, šis mašīnists pēc nelaimes gadījuma ceļu turpinājis un pagaidām nav iesniedzis prasību atgūties no pārdzīvotā. Tikmēr uzņēmuma pārstāvji kārtējo reizi brīdina – vilciens nav automašīna un nevar apstāties pēc dažiem metriem.

“Vēlreiz vēlos atgādināt visiem, kas pārvietojas dzelzceļa tuvumā, lūdzu, esiet uzmanīgi un piesardzīgi. Centieties neizmantot dažādas skaņas un atskaņošanas ierīces, konkrētajā gadījumā, austiņas, kas novērš uzmanību, jo vilcienu tik īsā distancē apstādināt nav iespējams,” akcentē Ālers.

6 komentāri