“Jūs no savām kļūdām vispār nemācaties?” – policisti pāris dienu laikā bez tiesībām pieķer to pašu jaunieti

3 komentāri
“Jūs no savām kļūdām vispār nemācaties?” – policisti pāris dienu laikā bez tiesībām pieķer to pašu jaunieti

Pavisam nesen likumsargiem bijusi pieredze ar kādu gados jaunu šoferi, kurš acīmredzami nemācās no savām kļūdām – vien pāris dienu laikā viņš vairākkārt sastapies ar vienu un to pašu policijas ekipāžu.

Policisti pelēko “Hondu” Viestura prospektā apturējuši, jo jau iztālēm nopratuši, ka ar stūrētāju kaut kas nav kārtībā – auto vadītājs nedroši mainījis joslas, vairākkārt strauji paātrinājis ātrumu un tad atkal piebremzējis. Pārbaudes laikā aizdomas apstiprinājās – vadītājam nebija ne tiesību, ne mācību atļaujas, tomēr viņam blakus sēdošā sieviete, kurai bija trīs gadu stāžs, stāstīja, ka savu draugu mācījusi braukt.

Šajā situācijā, likuma sargi nekādus citu pārkāpumus nav konstatējuši un jaunieši tālāk nodoti ceļu policijas darbinieku rokās. Jādomā, ka jau pēc kādas nedēļas vai divām, inspektori jau būtu piemirsuši šo stāstu, taču nākamajā maiņā, Vecmilgrāvī viņu priekšā pazibējis iepriekšējā dienā apturētais auto.

Ja pēc pirmās sastapšanās ar policiju, jaunajam vīrietim draudēja vien naudas sods no 280 līdz 430 eiro, šajā gadījumā, lieta jau kļūst nopietnāka – papildus naudas sodam, kas nu jau var sasniegt 570 eiro, šoferim var piemērot arī administratīvo arestu no piecām līdz pat 15 diennaktīm.

3 komentāri