Jūrmalā uz tilta pār Lielupi notikusi smaga avārija

10 komentāri
Jūrmalā uz tilta pār Lielupi notikusi smaga avārija
EKRĀNUZŅĒNUMS

Automašīnu apstāšanās uz tilta ir kategoriski aizliegta – to nosaka satiksmes noteikumi. Tomēr ārkārtas situācijā, kad spēkrats vairs nekust uz priekšu, tas ir pieļaujams, taču jādara viss iespējamais, lai nenotiktu avārija. Pirmdienas pēcpusdienā kāds šoferis gan nepaspēja pabrīdināt citus braucējus, ka viņa automašīna palikusi bez ātrumkārbas.

Pēcpusdienā iebraukšanu Jūrmalā uz tilta pār Lielupi bloķēja divi saskrējušies spēkrati. Mikroautobuss “Ford” ietriecās aizmugurē “Fiat” “bulciņvāģim”, kas pēkšņi bija apstājies malējā joslā tehnisku bojājumu dēļ. Busiņa šoferis saka, – bremzēt vairs nebija laika. Nācās raut pa kreisi, ieraugot šķērsli.

“(DP: Vienkārši stāvēja?) Stāvēja, jā. (DP: Uz tilta?) Uz tilta, jā. (DP: Trīsstūris nebija?) Braucu, it kā priekšpusē bija mašīna, mašīna nogriezās nost, es kā pacēlu acis, priekšā man stāvēja mašīna. Nepaspēju izvairīties, centos izvairīties. Tā kā gāju, nu… Es gāju šeit pa pirmo joslu, attiecīgi viena mašīna pabrauca malā, tā izvairījās, un es nepaspēju izvairīties, un diemžēl,” stāsta busiņa šoferis.

Lai arī busiņa šoferis, visticamāk, tiks atzīts par vainīgu, jo uzbraucis stāvošai mašīnai, jautājums par trīsstūri vai, pareizāk sakot tā neesamību, ir jāuzdod arī otra auto šoferim.

Aptuveni 60 gadus vecais vīrietis gan bija nonācis ātrajā palīdzībā, tāpēc viņa draugs Andrejs sniedza īsu skaidrojumu: “Viņš apstājās, tik tikko viņam salūza automašīna, un ietriecās tas buss. (DP: Trīsstūris bija?) Viņš nepaspēja pat uzlikt. Apstājās, ātrumkārba salūza, mēģināja ielikt ātrumā, saprata, ka nesanāks, labi, ka nepaspēja izkāpt no mašīnas, viņa automašīnā ietriecās tas buss.”

Andrejs piebilst, ka šī ir jau ceturtā reize dažu gadu laikā, kad “Fiat” šoferim pie iebraukšanas Jūrmalā salūst un apstājas mašīna. Cietušajam jau radusies doma, ka tas ir kāds lāsts. Iespējams, vīrietim tiešām Jūrmalā labāk iebraukt pa apvedceļu.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā