Jauni fakti par traģēdiju Ķegumā! Nav strādājis ne skaņas signāls, ne luksofors pirms pārbrauktuves

3 komentāri

Tieši pirms nedēļas LNT raidījums ”Degpunktā” vēstīja par traģisku negadījumu Ķegumā, kad uz dzelzceļa sliedēm, pabraucot zem kravas vilciena, gāja bojā kāds pensionāru pāris. Šodien ”Degpunktā” komanda ir noskaidrojusi, ka notikušais, iespējams, nav gluži vienkārša neuzmanība, bet daļa atbildības gulst arī uz dzelzceļa apsaimniekotāju pleciem.

Vakar abi pensionāri, kuri visu mūžu nodzīvojuši pavisam netālu no liktenīgās pārbrauktuves, guldīti zemes klēpī, bet vietējie nebeidz runāt par netaisnīgo apstākļu sakritību, kas paņēma abu lādzīgo vecīšu dzīvības.

Atklājušies pat jauni fakti. Izrādās, – pagājušajā ceturtdienā neesot strādājis ne luksofors, ne skaņas signāls pirms sliežu ceļa.

Vietējie gan nesteidz kādu vainot notikušajā, jo tik un tā šoferim bija jāapstājas pie ”STOP” zīmes un jāpārliecinās par drošību. Droši vien, gadiem šķērsojot šo vietu, ne vienmēr tas tika ievērots un var būt arī šajā reizē – ja nedeg luksofors, pie ”STOP” zīmes var nebremzēt.


Vēl jo vairāk – vīrietis visu mūžu esot nostrādājis šofera arodā, pat stūrējis “ātro palīdzību”, un tikai pēdējos gados darījis citus darbus.

Šobrīd oficiālas versijas par avārijas iemesliem netiek sniegtas, un tieši izmeklētāju vilcināšanās, nenosaucot kaut vai sākotnējās aizdomas, liek apkārtnes iedzīvotājiem domāt, ka šajā avārijā viss nav nemaz tik vienkārši, kā tas sākumā varbūt izskatījās.

3 komentāri