Komentāri
Jaunās motosezonas “melnā statistika” – mediķu aprūpē nonākuši vēl divi motociklisti
Foto: LETA

Svētdiena lutināja ar labu laiku, un ne viens vien siltajā pavasara saulītē pirmo reizi izvilka un ierūcināja savu motociklu. Diemžēl diviem motociklistiem svētdienas brauciens beidzās ar stacionēšanu Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.

41 gadu vecam vīrietim brauciena laikā pārplīsa riepa, kam sekoja smags kritiens, kā rezultātā viņš salauza ribas un guva citas nopietnas traumas. Austrumu slimnīcas Politraumu vienība vīrietim sniedza visu nepieciešamo palīdzību, un pašlaik viņa dzīvībai briesmas nedraud. Svētdien, braucot ar motociklu, nokrita arī 20 gadus veca jauniete, taču, par laimi, tika cauri vien ar pamatīgu izbīli un sasitumiem. Jaunā sieviete jau devusies mājās, pastāstīja Politraumu vienības vadītājs, ķirurgs Alvis Melderis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Austrumu slimnīcas mediķi mudina motociklistus domāt par savu drošību, pēc ziemas pārbaudot sava spēkrata tehnisko stāvokli un riepas, kā arī izvēlēties piemērotu braukšanas ātrumu un parūpēties par pienācīgu ekipējumu. Iekļūstot ceļu satiksmes negadījumā ar motociklu, bieži tiek gūtas ļoti smagas traumas, jo atšķirībā no autovadītāja, kuru no traumām zināmā mērā pasargā automašīnas karkass, drošības josta un gaisa spilvens, motocikla vadītāju nepasargā nekas. Gūtos triecienus var mazināt vien ķivere un speciālais apģērbs, taču arī vislabākais ekipējums nevar pilnībā pasargāt no traumām.

Pavisam pagājušajā nedēļā no 27. marta līdz 2. martam Austrumu slimnīcas stacionāra ”Gaiļezers” Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā ar dažādām veselības problēmām nonākuši 1259 pacienti, tai skaitā 87 pacienti, kuri pārvesti uz Austrumu slimnīcu no citām ārstniecības iestādēm, lai varētu saņemt augsti specializētu medicīnisko palīdzību.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl