Komentāri
Jaunās motosezonas “melnā statistika” – mediķu aprūpē nonākuši vēl divi motociklisti
Foto: LETA

Svētdiena lutināja ar labu laiku, un ne viens vien siltajā pavasara saulītē pirmo reizi izvilka un ierūcināja savu motociklu. Diemžēl diviem motociklistiem svētdienas brauciens beidzās ar stacionēšanu Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.

41 gadu vecam vīrietim brauciena laikā pārplīsa riepa, kam sekoja smags kritiens, kā rezultātā viņš salauza ribas un guva citas nopietnas traumas. Austrumu slimnīcas Politraumu vienība vīrietim sniedza visu nepieciešamo palīdzību, un pašlaik viņa dzīvībai briesmas nedraud. Svētdien, braucot ar motociklu, nokrita arī 20 gadus veca jauniete, taču, par laimi, tika cauri vien ar pamatīgu izbīli un sasitumiem. Jaunā sieviete jau devusies mājās, pastāstīja Politraumu vienības vadītājs, ķirurgs Alvis Melderis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Austrumu slimnīcas mediķi mudina motociklistus domāt par savu drošību, pēc ziemas pārbaudot sava spēkrata tehnisko stāvokli un riepas, kā arī izvēlēties piemērotu braukšanas ātrumu un parūpēties par pienācīgu ekipējumu. Iekļūstot ceļu satiksmes negadījumā ar motociklu, bieži tiek gūtas ļoti smagas traumas, jo atšķirībā no autovadītāja, kuru no traumām zināmā mērā pasargā automašīnas karkass, drošības josta un gaisa spilvens, motocikla vadītāju nepasargā nekas. Gūtos triecienus var mazināt vien ķivere un speciālais apģērbs, taču arī vislabākais ekipējums nevar pilnībā pasargāt no traumām.

Pavisam pagājušajā nedēļā no 27. marta līdz 2. martam Austrumu slimnīcas stacionāra ”Gaiļezers” Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā ar dažādām veselības problēmām nonākuši 1259 pacienti, tai skaitā 87 pacienti, kuri pārvesti uz Austrumu slimnīcu no citām ārstniecības iestādēm, lai varētu saņemt augsti specializētu medicīnisko palīdzību.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl