Izvairoties no briežu bara, iebrauc grāvī un apgāžas kravas auto

2 komentāri

Netālu no Iecavas negaidīta satikšanās ar meža dzīvniekiem kādam kravas auto šoferim šodien beidzās ar smagu avāriju. Pārsteigums vadītāju gaidīja aiz grūti pārredzama līkuma, un braucējam bija jāizvēlas, vai triekties virsū dzīvniekiem, vai griezt stūri uz grāvja pusi.

Aptuveni 20 kilometru garais asfaltētais autoceļš Iecava-Baldone ir ar samērā nelielu satiksmes intensitāti. Aptuveni puse ceļa ved cauri mežam, kas apgrūtina pārredzamību līkumos, turklāt šeit netrūkst daudz asu līkumu. Iespējams, tieši šie faktori šodien pēcpusdienā ar kādu kravas automašīnas “MAN” vadītāju izspēlēja ļaunu joku. Braucot Iecavas virzienā, aiz viena no pagriezieniem smagajam priekšā pēkšņi parādījās savvaļas briežu bars, kas pastaigājās pa ceļu. Mēģinot izvairīties no sadursmes, vadītājs strauji bremzēja, taču zaudēja kontroli pār spēkratu, noslīdēja no ceļa un avarēja grāvī.

Avārijās brīdī automašīna apgāzās uz sāna un trieciens nolauza kravas kasti. Spēkrata kabīne tika saspiesta, tajā iesprostots palika šoferis. Palīgā vadītājam atsteidzās trīs ugunsdzēsēju glābēju ekipāžas, turklāt darbos tika iesaistīta speciāla tehnika ar manipulatoru. Aptuveni divdesmit minūtes glābēji centās atbrīvot cietušo no lamatām, un galu galā tas izdevās, vīrietis nonāca mediķu rokās. Pēc neoficiālas informācijas zināms, kā cietušais tika cauri ar salīdzinoši vieglām traumām.