Izbrauciens pa pagalmu reibumā beidzas ar atņemtām tiesībām – šādā situācijā nonācis dzērājšoferis Salaspilī

2 komentāri
Izbrauciens pa pagalmu reibumā beidzas ar atņemtām tiesībām – šādā situācijā nonācis dzērājšoferis Salaspilī

Kāds šoferis Salaspilī gribēja reibumā pa iekšpagalmiem aizbraukt vien dažus metrus līdz mājām, taču tika pieķerts un par šo muļķību dārgi samaksās. Šis ir piemērs, kas policistiem liek atgādināt – dzērumā pat nobraukts metrs ir un paliek pārkāpums.

Salaspils kārtības sargi, uzklausot vairākkārtējas vietējo iedzīvotāju sūdzības par dažādām kompānijām, kas vakaros un naktīs uzdzīvo daudzdzīvokļu namu pagalmos, atraduši jaunu risinājumu, kas patiesībā ir labi aizmirsts vecais. Tā vietā, lai pa pagalmiem patrulētu jau pa gabalu labi pamanāmi policijas auto, tumšajos pagalmos, nu laiku pa laikam dodas kājnieku patruļas.

Vietējās policijas priekšnieks, skaidro, ka šāds risinājums, ļauj daudz labāk iejusties vietējo ādā un ļauj jau pa gabalu sadzirdēt, ko tādu, par ko drīz būs jāsaņem izsaukums. Citādi, ieraugot policijas auto, huligāni un uzdzīves mīlētāji uz mirkli nedaudz pieklust, taču tiklīdz auto nozudis, viss sākas ar jaunu sparu. Kādā vakarā policisti saņēmuši ziņu par to, ka kādā pagalmā atrodas “Opel” auto, kurai pie stūres ir vīrietis stiprā alkohola reibumā.

Šajā situācijā gan, vīri nav metušies pakaļ pārkāpējam kājām, bet gan sazinājušies ar kolēģiem, kuri jau pavisam drīz ieripojuši Enerģētiķu ielas pagalmos, kur drīz vien parādījies arī aprakstam atbilstošs auto. Apturot autovadītāju, patiešām izrādījies, ka viņš ir pamatīgā reibumā un uz lūgumu uzrādīt vadītāja apliecību un tehnisko pasi, viņš to nebija spējīgs izdarīt – šoferim tika konstatēts 2,49 promiļu reibums.

Kā jau ikvienam policistu pieķertam dzērājšoferim arī šim kungam, nu būs dots kāds laiks, lai apdomātu izdarīto, jo vismaz pāris gadus, nu būs liegts sēsties pie stūres. Tāpat, ir skaidrs, ka šis īsais izbrauciens ar auto viņam izmaksās, vismaz simts reizes dārgāk, nekā šāds pats ceļa posms, sēžot taksometrā, pasažiera vietā.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā