“Infiniti” īpašnieks norauj savam auto uzlikto “klamburu” un aizbrauc it kā nekas nebūtu noticis

25 komentāri
“Infiniti” īpašnieks norauj savam auto uzlikto “klamburu” un aizbrauc it kā nekas nebūtu noticis

Par raidījuma pēdējo stāstu šoreiz parūpējies kāds šoferis no plašās kaimiņzemes. Viņš novietojis savu auto Vecpilsētā un vairākkārt nav samaksājis par stāvvietu. Bet tad, kad stāvvietas darbinieki auto uzlikuši riteņa bloķētāju, vīrietis bez jebkādām problēmām, ticis galā ar šo kavēkli un vienkārši aizbraucis.

Pavisam nesen, par pamatīgu pārsteigumu policistiem, kas caur kameras aci vēro vecpilsētas ielas parūpējies kāda “Infiniti” stūrētājs. Kungs atgriezies pie sava Krievijā reģistrētā auto, mirkli padarbojies pie tā priekšējā riteņa, pārrāvis kādu krāsainu lenti un tad, it kā nekas nebūtu noticis, kopā ar pasažieri devies savās ikdienas gaitās turpat uz Vecrīgas bruģa pametot “Rīgas satiksmes” riteņu bloķētāju.

Lai arī brīdi vēlāk, Vecpilsētas ielā ierodas arī stāvvietu kontrolieris, ir skaidrs, ka no autovadītāja vairs nav ne miņas. Lai noskaidrotu, kā tad iespējama šāda situācija un vai tiešām, šiem riteņa bloķētājam ir vien tīri informatīva, vai varbūt dekoratīva nozīme, “Degpunktā” devās uz “Rīgas satiksmi”.

”Rīgas satiksmes” Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane saka, ka uzņēmums pārbaudīs, vai riteņu bloķētājs nav bijis bojāts. Gadījumos, kad cilvēks patvaļīgi mēģina noņemt vai bojāt “klamburu” tiek ziņots policijai, kas atbilstoši visām prasībām mēģina atrast šo cilvēku. Tas nozīmē, ka naudas sodam būs jāatbild arī par savu rīcību, patvaļīgi noņemot riteņa bloķētāju.

Kā izrādās, atšķirībā no iepriekš, galvaspilsētas stāvvietās izmantotajiem riteņu bloķētājiem, kas, pateicoties kādam tiesas lēmuma uz vairākiem gadiem, tā teikt, bija pazuduši no aprites, šie, jaunie bloķētāji, uz auto parādās vien tajos retajos gadījumos, ja auto nemaz nav numura zīmes, vai, ja par stāvvietu, netiek maksāts sistemātiski.

25 komentāri