Incidents Āgenskalnā: iereibis šoferis, jūtot, ka būs “ziepes”, ir gatavs iegāzt pats savu brāli

4 komentāri
Incidents Āgenskalnā: iereibis šoferis, jūtot, ka būs “ziepes”, ir gatavs iegāzt pats savu brāli

Kāda Āgenskalna daudzdzīvokļu nama iekšpagalmos policijas inspektori pieķēruši aizdomīgu šoferi. Kas bija slēpjams pavecā “opelīša” stūrētājam un kāpēc viņš bija gatavs iegāzt pat pats savu brāli?

Policistu sastapšanās ar autovadītāju, nebūt nav nejauša, jo, kā izrādās, kārtības sargi, pelēko “Opel” ievērojuši jau iepriekš. Šis auto bija pamanīts pie kāda diennakts veikala un pie spēkrata stūres bija aizmidzis kāds vīrietis. Pirms apturēšanas auto tika vadīts diezgan nepārliecinoši, tāpēc policistiem radās aizdomas, ka tā vadītājs varētu būt reibumā.

Lai arī auto stūrētājs policistiem atklājis, ka dokumentus aizmirsis mājās, viņš nosaucis savu vārdu un, gluži kā skaitāmpantiņu nodiktējis arī savu personas kodu, adresi un citus datus – nekas, nav radījis pat mazākais aizdomas par to, ka kungs nav tas, par ko uzdodas.

Sarunas gaitā likumsargiem radās aizdomas, ka kaut kas nav kārtībā un, kā izrādījās, apturētais šoferis nosaucis sava brāļa datus. Un, ne jau velti, vīrietis tā rīkojies – visticamāk, viņš jau ieraugot policijas auto, skaidri apzinājies, ka gadījumā, ja likuma sargi atklās viņa patieso identitāti, šis brauciens beigsies ar kriminālprocesu.

Uz notikuma vietu tika izsaukta arī ceļu policija. Veicot alkohola pārbaudi, tika noskaidrots, ka vīrietis ir 1,32 promiļu reibumā. Tāpat, datu pārbaudes laikā atklājās, kāpēc viņš nosaucis sava brāļa datus – viņam nemaz nav autovadītāja apliecības.

Interesanti, gan, kā būtu atrisinājies šis stāsts, ja likuma sargi nebūtu pamanījuši patiesi nelielās atšķirības datu bāzes pieejamajās ģīmetnēs un aizturētā vīrieša piecus gadus jaunākais brālis, pats to nemaz nezinot, zaudētu savu autovadītāja apliecību. Jādomā, ka tad, jau pirmā tikšanās ar policiju, viņam sagādātu, ne mazums patiesu pārsteigumu.