Ignorējot ierobežojumus, Rumbulas lidlaukā notikusi masveida auto pulcēšanās

5 komentāri
Ignorējot ierobežojumus, Rumbulas lidlaukā notikusi masveida auto pulcēšanās
EKRĀNUZŅĒNUMS

Rīgas pašvaldības policija (RPP) pēc automašīnu masveida pulcēšanās bijušajā Rumbulas lidlaukā noformējusi septiņus protokolus par distances neievērošanu, informēja RPP.

Pagājušas sestdienas vakarā policijas patrulēšanas laikā Rumbulas lidlaukā tika pamanīts, ka tajā pulcējušās vairāk nekā simts automašīnas. Kārtības sargi nolēma pārliecināties, vai visi atpūtnieki atrodas savos spēkratos, nevis blakus tiem rīko ballītes, pārkāpjot distancēšanās noteikumus.

Pa gabalu bija redzams, ka vairākas kompānijas, tuvojoties policijai, sakāpj automašīnās, taču lielā attāluma dēļ nebija iespējams izšķirt konkrētus pārkāpējus.

Tomēr bija divas kompānijas, kuras klaji neievēroja distancēšanās ierobežojumus pat brīdī, kad policisti atradās blakus. Vienā gadījumā likumsargi konstatēja trīs atpūtniekus, kuri pulcējās un neizrādīja nekādu nožēlu par izdarīto, bet otrā gadījumā konstatēta četru cilvēku kompānija.

Viens no pārkāpējiem bija manāmā alkohola reibumā, bet arī dzēra alu policista klātbūtnē.

Kopumā par distancēšanās noteikumu neievērošanu noformēti septiņi protokoli. Vienā no pārkāpumiem nolemts piemērot 250 eiro naudas sodu, jo pārkāpējs izrādīja klaju neizpratni par ierobežojumiem. Šim pārkāpējam piemērots arī 140 eiro naudas sods par alkohola lietošanu publiskā vietā.

Policija atgādina, ka distancēšanās noteikumi ir jāuztver nopietni, jo tie paredzēti, lai ierobežotu vīrusa “Covid-19” izplatību Latvijā. Formāli katrs autovadītājs individuāli nepārkāpj noteikumus, ja vairākas automašīnas sabrauc vienā vietā un visi paliek savās mašīnās.

Policija arī turpmāk nedēļas nogalēs pievērsīs uzmanību situācijai Rumbulas apkārtnē.