Ietriecoties stāvošā kravas automašīnā, Olaines pusē traģiskā avārijā dzīvību zaudē taksists

5 komentāri
Ietriecoties stāvošā kravas automašīnā, Olaines pusē traģiskā avārijā dzīvību zaudē taksists
DEGPUNKTĀ

Ceturtdien, 16. aprīlī, Olaines pusē noticis traģisks ceļu satiksmes negadījums. Uz šosejas Rīga-Jelgava trīs auto sadursmē gāja bojā kāda taksometra šoferis. Viņš lielā ātrumā taranēja kravas spēkratu, kas bija apstājies uz brauktuves.

Smagā avārija, kas radīja lielu haosu satiksmē un laupīja kāda šofera dzīvību, notika pēcpusdienā uz Jelgavas šosejas, netālu no Pārolaines.

”Renault” taksometra vadītājs ar apmēram 100 kilometru stundā lielu ātrumu, traucoties pa tā saukto ātro joslu Olaines virzienā, ietriecās uzņēmuma ”ACB” kravas automašīnā, kas tobrīd uz ceļa veica remontdarbus. Pēc spēcīgās sadursmes samīcītais ”Renault” nobrauca šosejas labajā malā, pa ceļam aizķerot vēl vienu plūsmā braucošo ”Volkswagen” mikroautobusu.

“Es pa malu savā joslā braucu uz veikalu Olainē. Braucu ar ampēram 80 kilometriem stundā, kā parasti. Mani sāka apdzīt taksists, acīmredzot nemanot, ka priekšā stāv strādnieku automašīna. Ietriecās tajā un tālāk jau “ielidoja” manā automašīnā, bet pēc tam iestūrēja grāvī. Es nezinu, kā viņš varēja nepamanīt. Turklāt viņam strādnieki signalizēja ar gaismām. Centās brīdināt, kā vien tas bija iespējams. Vai nu viņš novērsās, vai vispār uz ceļu neskatījās,” saka “Volkswagen” vadītājs Dmitrijs.

Dažu minūšu laikā notikuma vietā atbrauca ugunsdzēsēji, policisti un mediķi. Sākta iespiestā taksista glābšana. Lietā likti glābēju hidrauliskie instrumenti un mediķu zāles, kas injicētas šoferim vēl esot automašīnā. Tiklīdz taksists izgriezts no dzelzs lamatām un nolikts uz zemes, viņam iestājusies bezsamaņa. Diemžēl ārstu veiktie reanimācijas pasākumi nelīdzēja, un vīrietis mira.

“Redziet, viņš tieši ar savu pusi ietriecās kravas automašīnas stūrī! Šķietami pat kravas automašīnai aizmugurējais tilts nolūza. Man liekas pasažieru nebija… Konusi stāvēja un, manuprāt, brīdinošais automobilis stāvēja. Es pats taču redzēju, ka priekšā notiek remontdarbi. Varbūt aizdomājās. Kāpēc viņš mani sāka dzīt, ja tā vietā varēja piebremzēt un vēlāk apbraukt,” bilst “Volkswagen” vadītājs Dmitrijs.

Visticamāk, par vaininieku negadījumā tiks atzīts taksometra vadītājs, kurš neuzmanības dēļ uztriecās šķērslim. Savukārt policijas izmeklētājiem būs jāvērtē, vai ceļu strādnieku brīdinošie signāli bija pietiekami labi saredzami un vai vīriem arī nebūs jāuzņemas daļu no atbildības.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!