Ietriecoties “fūrē”, smagā avārijā uz šosejas iekļuvuši divi pensionāri ar motorolleru

3 komentāri

Brauciens ar motorolleru diviem senioriem pirmdienas dienas vidū beidzās nelāgi. Pensionāri iekļuvuši sadursmē ar kravas automašīnu. Avārijas iemesls – elementāra neuzmanība. Motorollera vadītājs nepaskatījās spogulī un nepagrieza galvu, lai, veicot kreiso pagriezienu, pārliecinātos vai manevrs būs drošs.

Uz šosejas starp Alūksni un Alsviķiem, kilometru aiz Alūksnes robežas, vakar nopietnā sadursmē iekļuva un cieta divi seniori, kas pārvietojās pa lielceļu ar savu motorolleru. Pensionāri, braucot virzienā no Alūksnes, bija nonākuši līdz krustojumam, kur viņiem jānogriežas pa kreisi. Tieši tobrīd krietni lēnāk braucošo divriteņu spēkratu sāka apdzīt kāds kravas auto, incidentu redzēja arī citi šoferi.

Kā stāsta notikuma vietā sastaptais aculiecinieks, tad motorollera vadītājs neesot pārliecinājies, ka, tuvojoties auto un veicot manevru pa kreisi, ietriecies tai sānos.

Apkārtējie nekavējoties sauca mediķus, jo uzreiz bija skaidrs, ka trieciens un tam sekojušais kritiens nepaliks bez sekām. Sākotnēji izskatījies, ka tieši sieviete guvusi nopietnākos ievainojumus. Aculiecinieks norāda, ka viņa gulējusi ilgāk, tomēr atžirgusi, bet vīrietim esot lauzta roka.

Mediķi saka, lai arī avārijā gūtas smagas traumas, tās ir dziedējamas. “Abos gadījumos ir gūti vairāku ķermeņa daļu ievainojumi, cietušie ir pie samaņas, bet traumas ir nopietnas, varētu vērtēt kā vidēji smagas, sniegta palīdzība notikuma vietā, un stabilā stāvoklī abi iesaistītie nogādāti slimnīcā,” norāda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola.

Sekas varēja būt daudz smagākas, ja motorollers būtu izbraucis “fūrei” priekšā vai palicis starp riteņiem. Tieši no šādiem notikuma attīstības scenārijiem centās izvairīties smagā spēkrata šoferis, saprotot, ka motorollera vadītājs viņu neredz.

Policijā par notikušo sākts kriminālprocess, incidenta apstākļi vēl tiks vērtēti. Sākotnējā informācija gan liecina, ka par vainīgu varētu tikt atzīts tieši motorollera vadītājs.

3 komentāri