Ierosināta pirmā oficiālā lieta par uzbraukšanu gājējam ar elektroskrejriteni

11 komentāri

Augustā “Degpunktā” ziņoja par negadījumu, kurā Rīgā, Dzirnavu ielā, pārgalvīga elektriskā skrejriteņa stūrētāja uz ietves notrieca gājēju Dainu Baidekalni. Cietusī, nespējot vienoties par kompensāciju ar vainīgo 19 gadus veco meiteni, pēc negadījuma vērsās policijā.

Toreiz tika saņemta atbilde par resoriskās pārbaudes uzsākšanu, jo skrejritenis pēc definīcijas nav transportlīdzeklis, tādējādi Dainu atstājot neziņā par šīs lietas iznākumu.

Šonedēļ varasiestādes tomēr parādījušas mugurkaulu, un Daina saņems tiesisku aizsardzību no valsts.

Pamatojoties uz Ceļu satiksmes likumā ietverto vārdu virknējumu, ka skrejritenis atbilst apzīmējumam – pašgājējs transportlīdzeklis, kas pārvietojas pa ceļu ar savu enerģiju, un, tā kā cietušajai nodarīti nopietni ievainojumi, kas prasa ilgstošu ārstēšanos un radījuši darba nespēju, policija tomēr saskatījusi iespēju sākt kriminālprocesu.

Līdz ar to šī ir pirmā oficiāli ierosinātā lieta par elektroskrejriteņa uzbraukumu gājējam, taču tikai nākamgad Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sola reālas izmaiņas likumdošanā, kas attiecas uz elektroskūteriem.