Iereibis šoferis Purvciemā bēg no policijas un, atsakoties padoties, iekrampējas auto sēdeklī

1 komentārs

Kāds šoferis ceturtdien gaišā dienas laikā apdraudējis ne vienu vien galvaspilsētas iedzīvotāju, stūrējot pa Purvciema ielām pamatīgā reibumā. Par to, ka ceļu saskatīt bijis grūti, liecina tas, ka šoferim tikai par mata tiesu izdevies izvairīties no sadursmes ar pretī braucošu policijas patruļauto.

Ceturtdien Purvciemā patrulējošie policisti Ķeguma ielā sastapušies ar kādu “Škoda” auto šoferi, kuram acīmredzot nebija vietas uz ceļa. Vīrietis tikai veiksmīgas sakritības dēļ neiestūrēja policistu patruļauto un tad līkumojot turpināja ceļu Biķernieku ielas virzienā.

Braucot garām, policisti ievēroja, ka šoferis, visticamāk, ir alkohola reibumā, un uzreiz devās viņam pa pēdām, ieslēdzot arī gaismas un skaņas signālus. Vairākkārt tika doti rīkojumi nekavējoties apturēt transportlīdzekli, taču “Škoda” vadītājs tos ignorēja.

Nokļūstot pie luksofora, kur dega sarkanā gaisma, policijas vajātajam autovadītājam priekšā atradās cits spēkrats un tādējādi nobloķēja viņu. Taču brīdī, kad policisti atrāva apturētā auto durvis, iedegusies zaļā gaisma, priekšā apturētais “Range Rover” aizbraucis un arī bēdzējam parādījusies iespēja turpināt ceļu. Kas, protams, sagādājis ne mazums nervus kutinošu mirkļu abiem inspektoriem.

Autovadītājs atteicās jebkādā veidā sadarboties ar policiju, nevēlējās kāpt ārā no auto, līdz ar to policistiem nācās lietot fizisku spēku. Šoferis bija iekrampējies sēdeklī un nepadevās rīkojumiem, tomēr pēc brīža viņu izdevās dabūt ārā no spēkrata un aizvest līdz policijas busiņam, kur viņš pārmeklēts, saslēgts rokudzelžos un ievietots pagaidu aizturēšanas telpā.

Pēc aizturēšanas ielūkojoties policijas datubāzēs, atklājies, ka vīrietim nemaz nav derīgas autovadītāja apliecības, tādēļ šāds brauciens viņam automātiski garantējis arī kriminālprocesu. Drīz vien kuplo kārtības sargu pulku papildinājuši arī ceļu policisti, un tad aizturētā ceļš turpinājies uz ekspertīžu centru Tvaika ielā. Kad vīrieša apreibumu fiksējuši mediķi, viņš nogādāts Gaujas ielā, kur nodots Valsts policijas izmeklētāju rokās.

1 komentārs