Iekāpa svešā auto un pēkšņi sāka braukt: vīrietis reibumā sadauza sava kaimiņa “Dodge” džipu

5 komentāri
Iekāpa svešā auto un pēkšņi sāka braukt: vīrietis reibumā sadauza sava kaimiņa “Dodge” džipu
EKRĀNUZŅĒNUMS

Uzticēšanās kaktu autoservisiem vai vienkārši pašpasludinātiem spēkratu ekspertiem mēdz radīt lielākus zaudējumus nekā braucamrīka nogādāšana legālā servisā. Kāda vīrieša konsultēšanās ar kaimiņu par automašīnas tehnisko stāvokli beidzās pat ar policijas saukšanu.

Ilgāk nekā stundu pilnībā paralizēta satiksme Bruņinieku, Valmieras un Avotu ielā, sasistas automašīnas, bojāts asfalta segums un sadragāts stāvvietas apmaksas automāts – tik iespaidīgi beidzās kāda smagi iereibuša vīrieša izbrauciens ar šo balto ”Dodge” busiņu.

Neilgi pēc avārijas pie Bruniņieku ielas 111. nama atsteidzās glābēji, mediķi un ceļu policisti. Likumsargi neapdomīgo vadītāju veiksmīgi aizturēja. Izrādījās, ka vīrietis nemaz nebija braucamrīka saimnieks un pie ”Dodge” stūres viņš tika, maldinot īsto īpašnieku.

“Tas bija mans kaimiņš, es ar viņu runāju par dzinējiem. Es aizgāju uz stāvvietu pārbaudīt savu mašīnu. Es pacēlu motora pārsegu, parādīju viņam. Es domāju, ka viņš varēs man palīdzēt saistībā ar to, kas man jādara ar barošanas bloku, ar drošinātājiem. Es domāju, ka viņš man varēs kaut ko ieteikt. Bet viņš pēkšņi paņēma un uzsāka braukšanu. Es pats biju mašīnā, gribēju viņu apturēt, bet nevarēju, man taču nav otru pedāļu, pedāļi ir viņam. Izņemot to, ka kliegt ”apstājies”, es neko nevarēju izdarīt,” saka “Dodge” automašīnas īpašnieks Henrijs.

Auto īpašnieks stāsta, ka vadītājs nekur tālu arī netika, no stāvvietas līdz avārijas vietai viņš nobrauca vien dažus metrus, pēc tam zaudēja kontroli pār spēkratu, aizķēra ceļmalā novietotu vieglo automašīnu ”Škoda” un apgāzās.

“Kad automašīna apgāzās, viņš uzkrita man virsū. Bija panikā, kāpu ārā no mašīnas, kliedzu. Bet es tur vairs neko nevarēju izdarīt. (DP: Kā jūs pēc piedzīvotā jūtaties?) Esmu šokā, godīgi, šokā. Vienkārši paņemt, iekāpt, iedarbināt, uzsākt braukšanu. Bez manas atļaujas, esmu šokā, atvainojiet,” teic “Dodge” īpašnieks.

Notikuma vietā ceļa braucamo daļu sakārtoja valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vīri, viņi arī uzlika avarējušo ”Dodge” atpakaļ uz riteņiem. Šobrīd likumsargi jau ir noskaidrojuši vainīgā identitāti un apstiprinājuši, ka auto stūrēts reibumā. Visticamāk, Henrija un viņa paziņas draudzīgās attiecības nu ir galā. Turklāt vīrietim vēl būs jādomā, kā piedzīt no vaininieka zaudējumus.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā