“Idiots. Kāpēc es to darīju?” – uzdzīvotāju kompānija Rīgas mikrorajonā bēg no policijas un iekuļas nepatikšanās

1 komentārs
“Idiots. Kāpēc es to darīju?” – uzdzīvotāju kompānija Rīgas mikrorajonā bēg no policijas un iekuļas nepatikšanās

Šis stāsts policistiem sācies ar šķietami parastu izsaukumu uz Pļavnieku iekšpagalmiem – kaitinoša kompānija traucējot vietējo naktsmieru. Taču šajā reizē viss nav beidzies ar pārrunām vai kādu protokolu, bet gan ar spraigu pakaļdzīšanos un sasistiem auto, kā rezultātā kāds nonācis dakteru rokās, bet kādam vakars beidzies aiz restēm. 

Visticamāk, ikviens, kuram reiz aiz loga dārdējuši basi vai kāda romance svešā mēlē, nojauš kādas emocijas bija pārņēmušas zvanītāju, kurš ap plkst. 2.30 naktī uzrunājis Rīgas Pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbiniekus.

Uz notikuma vietu devusies tuvākā policijas patruļa, kas, jau tuvojoties Zemes ielas 11. namam, pamanījuši apvidus automobili, kas pa zaļo zonu un gājēju ietvi spraucies ārā no pagalma, izraisot avāriju.

Jau aiz pirmā līkuma likumsargus sagaidījis pārsteigums, ielas malā kājās centies pierausties kāds vīrietis, kurš tik tikko bija izlēcis no bēgošā auto. Taču piestāt, lai aprunātos, vīriem nebija laika.

Šajā gadījumā gan bēdzēju vidū valdījis apjukums, tādēļ likumsargiem izdevies ne vien aizturēt šoferi, bet turpat apturēti arī pārējie auto sēdošie. Savukārt vēl acumirkli vēlāk uz notikuma vietu pēdējiem spēkiem atklumburējis vīrietis, kurš iepriekš redzēts izlecam no auto.

Kamēr uz notikuma vietu traukušies papildspēki un citi operatīvie dienesti, kolēģi devušies uz vietu, kur sākusies pakaļdzīšanās, un atklājies, ka apvidus auto vadītājs, braucot pa ietvi, bija sabojājis divus automobiļus. Tātad līdz šim viņa kontā jau bija avārijas izraisīšana, notikuma vietas pamešana un bēgšana no policijas, ko lieliski papildināja arī alkohola dvinga un acīmredzami nestabilā gaita.

Savukārt šis mēģinājums vēl ko ”sarunāt” visu tikai pasliktinājis. Pēc došanās uz ekspertīžu centru, kur vadītājs atteicies no jebkādām pārbaudēm vai analīzēm, pārkāpējs atvests atpakaļ uz notikuma vietu, kur viņam noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par pārkāpumiem ceļu satiksmē, savukārt pēc tam vīrietis nevis atbrīvots, bet gan iesēdināts policijas busiņā un taisnā ceļā nogādāts uz Valsts policijas Ķengaraga iecirkni. Tur šobrīd ierosināta lieta par kukuļdošanu, un vīrietim dota iespēja pārdomāt izdarīto, jau atrodoties izolatorā.

1 komentārs