Gribēja ietaupīt laiku, bet zaudēja dzīvību – traģiskā negadījumā uz Jūrmalas šosejas iet bojā sieviete

4 komentāri
Gribēja ietaupīt laiku, bet zaudēja dzīvību – traģiskā negadījumā uz Jūrmalas šosejas iet bojā sieviete
Foto: Ekrānuzņēmums

Parasti par gados jauniem cilvēkiem saka, ka viņiem “jūra līdz ceļiem” vai “jauns un traks”. Bet uz Jūrmalas šosejas jau vairākkārt ar pārgalvību dzīvības cenā izcēlušies tieši pensionāri. Otrdienas rītā pie Mūkpurva noticis nelaimes gadījums ar letālām sekām, un tajā bojā gājusi pensionāre. Kā apturēt vecīšu pašnāvnieciskos gājienus, šķērsojot vairāku joslu ceļu?

Kāda auto šoferis, otrdienas rītā mierīgi braucot Jūrmalas virzienā, piedzīvoja pamatīgu šoku, kad uz ceļa mašīnai priekšā parādījās kāda pensionāre. No sadursmes nebija iespējams izvairīties, un cietusī gāja bojā notikuma vietā.

Notriektā kundze bijusi ceļā uz vai no dārziņiem, taču lietas būtību tas nemaina – ļoti daudzi šajā vietā riskē ar dzīvību, lai tiktu un savām vasarnīcām vai mājup “pa taisno”, spītīgi atsakoties noiet liekus pārsimts metrus līdz viaduktam. Līdzās negadījuma vietai “Degpunktā” satiek arī Jāni – vīrieti, kurš diendienā vairākas reizes šķērso sešu joslu ceļu “pa taisno”. Pensionārs atzīst, – reizēm tas ir risks, bet, ja neesi nepacietīgs, tad tikt pāri var neapdraudot sevi un citus.

Ceļā līdz gājēju tiltam tiek pazaudēts laiks, bet Jānis uzsver, ka lielākā problēma ir infrastruktūrā – tilts ir, taču celiņi līdz tiem neiet. Tāpēc vienmēr atrodas kāds uzņēmīgs cilvēks, kas naktī ar knaiblēm atplēš drāšu žogu, kad tas atkal tiek aiztaisīts.

Katru gadu šajā vietā iet bojā vismaz divi vai trīs cilvēki, un pēc katra negadījuma šoseju uzturētāji aizlāpa nelegāli izveidoto caurumu žogā. Domājams, arī pēc šā incidenta tā būs, taču vienīgais, kā atturēt cilvēkus no iešanas “pa taisno”, droši vien ir videonovērošanas uzstādīšana un reāli sodi. Pārrunas un aicinājumi jau sen vairs nelīdz.

4 komentāri