Glābēju paraugdemonstrējums: kā notiek cietušo atbrīvošana no sadragāta auto?

Pievienot komentāru
Glābēju paraugdemonstrējums: kā notiek cietušo atbrīvošana no sadragāta auto?

Smagu autoavāriju gadījumā nereti izveidojas bīstama situācija, kad sadragātajā spēkratā joprojām atrodas viens vai vairāki cilvēki. Ugunsdzēsēji šodien sniedza paraugdemonstrējumu, izmantojot hidrauliskos instrumentus, lai atbrīvotu pasažierus no sadragātas vieglās automašīnas. Glābšanas operācija ilga aptuveni desmit minūtes.

Aptuveni 800 reizes gadā operatīvie dienesti dodas uz izsaukumiem, kuros no avarējušas automašīnas jāatsvabina ievainoti cilvēki. Cietušos no metāla sprosta jāizvelk pēc iespējas ātrāk, ja ceļu satiksmes negadījumā gūtās traumas ir bīstamas dzīvībai. Policija apgalvo, ka pēdējā laika statistika uz ceļiem ir skaudra.

Šodien ugunsdzēsēji sniedza paraugdemonstrējumu, cik ilgā laikā iespējams sadalīt automašīnu vairākos gabalos, lai atvieglotu piekļuvi cietušajiem. Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks stāsta, ka glābējiem, strādājot ar sadragātiem spēkratiem, jārīkojas precīzi pēc plāna. Paralēli laušanas un zāģēšanas darbiem nepieciešams mierināt automašīnā iesprostotos cilvēkus, un, ja nepieciešams, sniegt pirmo medicīnisko palīdzību.

Ugunsdzēsības un glābšanas dienests akcentē, ka vairākas reizes, ierodoties notikuma vietā, atklājas nepatīkami fakti par apkārtējo iedzīvotāju rīcību, ieraugot smagu avāriju. Ja aculiecinieki rīkojas atbildīgi, operatīvie dienesti ātrāk nokļūs pie cietušajiem.

Sanāksmē izskanēja arī atgādinājums pašiem automašīnu vadītājiem par atbilstoša ekipējuma iegādi un turēšanu savā spēkratā.

Ugunsdzēsējiem bija nepieciešamas aptuveni desmit minūtes, lai izvilktu savus kolēģus no demonstrācijai paredzētās, sadragātās automašīnas. Glābēji gan apgalvo, ka bieži vien situācija uz ceļa ir daudz sarežģītāka un spēkrats mēdz degt atklātās liesmās.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā