Gājēju drauds, nevis palīgs! Brīdina par bīstamu pāreju Ulbrokā, uz kuras nesen nāvējoši notriekta sieviete

6 komentāri

Blīvais iedzīvotāju skaits Ulbrokas pusē pēdējos gados licis satiksmes kuratoriem uzkrāsot uz asfalta vairākas zebras, taču ar to ir stipri par maz, lai sliktas redzamības apstākļos gājēji būtu drošībā.

Gājēju pārēja, kas atrodas starp Ulbroku un Vālodzes ciematu, palīdz iedzīvotājiem šķērsot brauktuvi, lai tiktu līdz autobusa pieturai vai vietējam veikalam. Pārēja ierīkota salīdzinoši nesen – pirms četriem gadiem. Par šo laiku vietējie ciemata iedzīvotāji sapratuši, ka šo gājēju ceļu nevar saukt par drošu. Cilvēku atmiņās ir vairāki nelieli incidenti un vismaz divas smagas autoavārijas, kurās sabraukti gājēji ar letālām sekām.

Pēdējais negadījums noticis nesen, kad agrā ceturtdienas rītā kāds “Audi” spēkrata saturētājs nav spējis savaldīt savu transportlīdzekli un uztriecies kādai sievietei.

Vietēja iedzīvotāja Jekaterina stāsta: “Man piezvanīja medmāsa, kura strādā skolā. Viņa teica, ka redzēja, kas notika. Sanāk tā – medmāsa gājusi tai sievietei nopakaļ, bet tā sieviete pa priekšu. Sieviete sākusi šķērsot ceļu, bet medmāsa pagāja uz šo pusi, viņa šeit parasti teikas ar savu kolēģi. Un tad viņa ieraudzīja, ka notriec cilvēku.”

Aculiecinieku uzņemtajā video ir redzamas avārijas smagās sekas. Uzreiz pēc trieciena sieviete burtiski lidojusi vairākus metrus līdz atsitusies pret zemi un palikusi guļam. Pie cietušās piesteigušies vairāki liecinieki, kuri tobrīd atradušies pārsimts metru attālumā, gaidot sabiedrisko transportu. Cilvēki mēģinājuši sniegt kundzei pirmo palīdzību. Pēc dažām minūtēm atbraukusī mediķu brigāde cietušo uzlikta uz nestuvēm, ievietoja operatīvajā transportā un aizveda uz tuvāko slimnīcu.

“Šodien man piezvanīja medmāsa un paziņoja, ka viņa nomira, nenākot pie samaņas. Bet es nezinu, policisti izmeklē šo lietu, un es nejaukšos, man nav tādu tiesību,” saka Jekaterina.

Sieviete uzskata, ka gājēju pārēja nav droša, un šis traģiskais gadījums lieku reizi to apliecina. Sievietes skatījumā, ceļš nav aprīkots ar atbilstošu apgaismojumu un tumšajā diennakts laikā autovadītāji gājējus vienkārši neredz. Jekaterina stāsta, ka pirms kāda laika šajā pašā vietā no kāda neuzmanīga šofera cietis vēl viens ciemata iedzīvotājs, kurš šķērsojis ceļu ar velosipēdu. Toreiz kungs nonācis slimnīca un pārcietis divas operācijas, bet izķepurojies.

Vīrietis ievērojis paradoksālu tendenci – avārijas ar notriektiem gājējiem notiek kopš tā laika, kad uz ceļa parādījās pārēja. Vīrietis uzskata, ka zebra līdz galam nepilda savas funkcijas un faktiski ir gājēju drauds, nevis palīgs.

Pēc ceļu policijas datiem, pēdējo pāris gadu laikā tiešām fiksētas divas smagas avārijas, taču ar to nepietiek, lai šī pāreja kļūtu par melno punktu, tomēr tuvējās apkārtnes iedzīvotāji būtu priecīgi, ja kāds izpētītu, kas tieši ar šo ceļa posmu nav kārtībā.
6 komentāri