Dzērājšoferis izraisa vairākas bīstamas situācijas uz ceļa un avāriju

0 Komentāru

Zolitūdē, Pārdaugavā, divi draugi reibumā izlēma uz vietējo veikalu doties nevis ar kājām, bet ar privāto automašīnu, pa ceļam izraisot vairākas bīstamas situācijas un pat avāriju, vēsta “Degpunktā”.

Vakarpusē, īsi pirms lielveikala slēgšanas, stāvlaukuma teritorijā sarosījās daudzi vietējie iedzīvotāji. Ļaudis pulcējās pie kāda ceļmalā stāvošā “Toyota” spēkrata, proti, pie vadītāja durvīm bija dzirdams strīds un asa vārdu apmaiņa, viens no automašīnā sēdošajiem apkārtējiem pat draudēja ar fizisku ietekmēšanu. Iemesls ķīviņam bija saistīts ar šofera kondīciju, viņš atradās manāmā reibumā, turklāt īsi pirms apstāšanās braucējs pamanījās izraisīt divas avārijas un gandrīz notrieca kādu nepilngadīgu gājēju.

Apkārtējie cilvēki nekavējoties par notikušo ziņoja likumsargiem, un pēc mirkļa pie lielveikala piestāja patruļpolicijas ekipāža.

Par spīti apkārtēju apgalvojumiem, ka brauciens ir nofilmēts un ir pierādījumi pārkāpumam, šofera līdzbraucējs līdz pēdējam centās uzņemties vainu un apgalvoja, ka pie stūres atradās tieši viņš. Kamēr policisti skaidroja notikušo, “Toyota” vadītāja datus, viņa draugs centās iejaukties likumsargu darbā, ka arī nezināmu iemeslu dēļ mēģināja iekāpt spēkratā.

“Man [cenzēts] vispār. Jā, mana mašīna,” viņš teica. Tikmēr likumsargi lūdza viņam uzrādīt dokumentus. Situācija atkārtojās pat vairākas reizes.

Vienā brīdī šofera draugs jeb aizstāvis nolēma pieiet pie apkārtējiem, kuri arī sauca policiju, un izteikt savas domas par notiekošo.

“Labi, beidziet puiši. Teikšu jums godīgi. Es dzīvoju pareizi, jūs dzīvojat nepareizi. Es biju pie stūres. Esmu piedzēries.  Nu tā, iedzēru. Man nav tiesību, nekā nav, nav ko zaudēt. Zini, man ir sava personīga tēma. Tēma ir tāda, ka pie stūres piedzēries braucu ļoti reti. No veikala līdz veikalam. Tas ir saprotams, ka šajā laikā uz ielas kāds var atrasties, tas ir saprotams,” viņš atzina raidījumam, mudinot “Degpunktā” žurnālistu likt viņu mierā, lai gan pats bija pienācis klāt skaidroties.

Apkārtējo modrības dēļ likumsargiem izdevās identificēt īsto “Toyota” vadītāju. Notikuma vietā tika izsaukti ceļu policisti un šoferim pasniegts alkometrs.

Krista Andersone, Valsts policijas pārstāve

“Valsts policija saņēma izsaukumu uz Zolitūdes mikrorajonu, kur pie kāda veikala kāds 1946. gadā dzimis autovadītājs uzbrauca stāvošai automašīnai un šķērslim – stabam. Notikuma vietā ierodoties policijas darbiniekiem, tika noteikts, ka vīrietis pie auto stūres sēdies 1,7 promiļu reibumā. Saistībā ar notikušo uzsākti divi administratīvā pārkāpuma procesi. Par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu un par sēšanos pie stūres alkoholu reibumā.”

0 Komentāru