Dzērājšoferi iegāza viņa jocīgie manevri: policists savā brīvdienā iesaistās bīstama vadītāja notveršanā

2 komentāri
Dzērājšoferi iegāza viņa jocīgie manevri: policists savā brīvdienā iesaistās bīstama vadītāja notveršanā
EKRĀNUZŅĒNUMS

Kādam galvaspilsētas policistam pat brīvdienā, nav izdevies izvēdināt galvu un atslēgties no darba lietām, jo kopā ar sievu, nācies tvarstīt kādu bīstamu šoferi.

Vienā no savām retajām brīvdienām galvaspilsētas kārtības sargs Gatis Valters ar sievu bija devies sēņot. Jau pēcpusdienā atgriežoties Rīgā, abi vēl iegriezušies lielveikalā un tad jau grasījušies doties mājās pie bērniem. Kā atceras Gatis, tobrīd nekas nav liecinājis, ka plānotās ģimenes vakariņas nāksies nedaudz atlikt.

Abi mierīgi īsinājuši laiku sarunās, taču tad kaut kas licis rūpīgāk pievērsties priekšā notiekošajam – priekšā tika pamanīts baltas krāsas “Opel” busiņš, kas veica jocīgus manevrus.

“Pamanījām, ka baltais busiņš nevar nobraukt taisni. Pirmā doma bija, ka varbūt vadītājam ir kādas veselības problēmas vai kas, jo viņš sāka mašīnu “raustīt”,” par redzēto stāsta policists.

To, ka busiņa šoferis ir drauds apkārtējiem, apliecinājusi arī kāda aina, tikai mirkli vēlāk Gata “Volvo” apsteidzis kāds steidzīgs motociklists, kurš, neko pat nenojaušot, centies tikt garām arī nākamajam auto, baltajam busiņam, kurš tobrīd, lai arī “peldējis” pa ceļu, tomēr bija spējis kādu gabaliņu noturēties savā joslā.

Vienā brīdī busiņa šoferis pietuvojies bīstami tuvu motociklistam, kurš acīmredzami atskatījies uz busiņa vadītāju, taču turpinājis ceļu, bet Gatis jau sniedzies pēc telefona, lai par redzēto ziņotu 110.

Diemžēl pašam apturēt šoferi nav izdevies, un busiņš devies Matīsa ielas virzienā. Savukārt Gatis ar sievu turpinājuši ziņot par aizdomīgā vīra maršrutu. Tā nu visi nonākuši līdz Ata ielai, kur automobilis nogriezies kādā stāvvietā. Tā kā policijas ekipāža vēl nebija ieradusies, Gatim nācās rīkoties pašam, un viņš, uzrādot policijas apliecību, prasījis šoferim izslēgt motoru un atdot atslēgas.

Protams, tikai mirkli vēlāk, kad notikuma vietā ieradušies Gata kolēģi, šoferis jau bija atguvies un sāka stāstīt pasaciņas, ka nemaz neesot braucis ar šo auto.

Ielūkojoties policijas datubāzēs, atklājies, ka šoferim nemaz nav autovadītāja apliecības. To viņš jau zaudējis par spēkrata stūrēšanu reibumā. Un, kā brīdi vēlāk atklājis ceļu policistu pasniegtais alkometrs: arī šajā gadījumā šoferis bija pamatīgi piedzēries – viņam atklāts vairāk nekā trīs promiļu liels reibums.

Šajā gadījumā, jādomā, ka soda sankcijas būs krietni nepatīkamākas nekā pirmajā reizē, jo par šo incidentu ir ierosināta krimināllieta. Tiesa pārkāpēju var sodīt ar reālu brīvības atņemšanu, bargu naudas sodu, piespiedu darbu, kā arī liegumu vēl piecus gadus sēsties pie stūres.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā