“Davaj, Ješka, bliez, nebremzē!” Rīgas pašvaldības policija Jāņos dzenas pakaļ dzērājšoferim bez tiesībām

9 komentāri
“Davaj, Ješka, bliez, nebremzē!” Rīgas pašvaldības policija Jāņos dzenas pakaļ dzērājšoferim bez tiesībām

Kāds šoferis Rīgā, kurš, acīmredzot, no savām kļūdām nemācās, ieraugot policijas patruļu un zinot, ka pārkāpj satiksmes noteikumus, iespiedis gāzi grīdā un centies aizlaisties.

24. jūnija naktī policisti patruļas laikā pamanīja aizdomīgu automašīna, kas šķērsoja krustojumu pie luksofora aizliedzošā gaismas signāla. Pārkāpējs palielināja ātrumu un ignorēja likumsargu prasības apstāties. Sākās pakaļdzīšanās.

Uz brīdi kārtības sargi bēgošo autovadītāju pazaudēja no sava redzesloka. Nogriežoties Čiekurkalna virzienā, likumsargi pamana, ka turpat netālu esošajā degvielas uzpildes stacijā nozib auto gaismas, taču, turpinot traukties pa ielu, tobrīd nemaz neatskārš, ka tas ir bēgošais autovadītājs, kurš aizslēdz savu automobili, lai tālāk jau dotos kājām.

Tomēr pēc brīža policisti atgriežas uz likumpārkāpēja pēdām. Šoreiz bēglim gan vairs īsti nebija kur likties, un tas bija tikai laika jautājums, lai policisti viņu panāktu.

Kad pārkāpējs nonācis aiz restēm un uz notikuma vietu izsaukti kolēģi no ceļu policijas, vīri ieskatījušies datubāzē un atklājies, ka aizturētais 24 gadus vecais vīrietis par tieši šādu pašu pārkāpumu iekrīt jau otro reizi. Arī šajā gadījumā vēlāk pasniegtais alkometrs apstiprinājis policistu aizdomas un paša šofera teikto – jaunais vīrietis pie stūres sēdies vairāk nekā 1,6 promiļu reibumā. Tātad arī par šo braucienu tiks ierosināts kriminālprocess.