Cēsīs vīrietis izdzīvojis pēc sadursmes ar vilcienu

3 komentāri
Cēsīs vīrietis izdzīvojis pēc sadursmes ar vilcienu
EKRĀNUZŅĒNUMS

Cēsīs, Vāveru ielā, ir uzbuvētas vairākas sociālās mājas, un viens no iemītniekiem pēc pulksten deviņiem vakarā bija devies pastaigā. Atpakaļ uz mājām viņš devās smagā reibumā, taču līdz gultai tā arī netika. Vīrietis aizmiga uz dzelzceļa sliedēm. Pēc kāda brīža tuvojās vilciens, un cēsinieks tika parauts zem tā.

Jau bija iestājusies tumsa, kad Cēsu iedzīvotājs Jurģis pamanīja rosību uz dzelzceļa sliedēm, netālu no viņa mājvietas. Uz Vāveru ielu bija atsteigušies operatīvie dienesti, un Jurģim no tāluma izskatījās, ka viņi zem vilciena atraduši cilvēku. Notikuma vietā bija redzamas arī ātrās palīdzības ekipāžas, un viss liecināja par to, ka noticis kas nopietns.

“Pasažieru vilciena” mašīnists, kas brauca maršrutā no Rīgas uz Valmieru, 36 gadus veco vīrieti pamanīja pie 91. kilometra atzīmes. Bija redzamas cilvēka ekstremitātes, kas pārkārušās pāri sliedēm. Cēsinieks bija tur aizmidzis. Mašīnists pēcāk bija pārsteigts, kā uz sliedēm gulošais vīrietis vispār paspēja paņemt nost kājas – viņš bija pārliecināts, ka šīs sadursme beigsies ar amputāciju. Vīrietis gan pēc negadījuma guvis galvas traumas, un mašīnists pieļauj, ka viņš vienkārši kādu gabalu vilkts pa sliedēm.

Iztraucēts no ciešā miega, cēsnieks kļuva dusmīgs. Viņam asiņoja piere, bet tas nemazināja bravūrīgo attieksmi pret specdienestu darbiniekiem, kas viņam centās palīdzēt. Vīrietis bija alkohola reibumā un izturējās ļoti agresīvi, tāpēc policijas darbiniekam nācās doties līdzi uz slimnīcu mediķu transportā.

Vēlāk noskaidrojās, ka vīrietis dzīvo pavisam netālu no vietas, kas varēja kļūt liktenīga. 100 metrus no sliedēm uzceltas sociālās mājas, un viņš bija devies uz vienu no tām izgulēt dzērumu.

Policija uzsākusi izmeklēšanu, bet pagaidām zināms, ka kriminālprocesu neviens negrasās ierosināt, un soda apmērs vēl nav noteikts. “Pasažieru vilciens” tikmēr vēl lemj, vai negadījuma radītie trīsdesmit minūšu ilgie reisa kavējumi radīja kādus zaudējumus.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā