“Pārbrauca pāri galvai”; Ādažos, šķērsojot šoseju, notriec 90 gadu vecu sievieti

14 komentāri

Ceļu satiksmes negadījums ar letālām sekām trešdien noticis Ādažos. Tur kāda deviņdesmit gadus veca iedzīvotāja centās pārskriet pāri šosejai, rokās turot iepirkumu maisiņus. Pensionāre tika notriekta un mira notikuma vietā.

Vietējie stāsta, ka kundze rīkojās neapdomīgi, taču drošu pāreju apkaimē nav, un neviens no iedzīvotājiem nevēlas doties kilometru tālāk uz gājējiem paredzēto tiltu. Ādažu iedzīvotāji, kas dzīvo pie autoceļa Rīga-Igaunijas robeža, ilgstoši ir neapmierināti ar gājēju pāreju trūkumu apkaimē. Cilvēki apgalvo, ka, lai tiktu pāri šosejai, katru dienu jāapdraud sava drošība, skrienot pāri automašīnu pilnajam ceļam.

Ap sešiem, kad apkārtne jau slīga tumsā, netālu no degvielas uzpildes stacijas ”Viada”, šoseju neatļautā vietā centās šķērsot kāda deviņdesmit gadus veca kundze. Uz sievietes apģērba nebija nekādu atstarojošu elementu. Tumšo stāvu nepamanīja kāda ”Volkswagen” vadītāja, kas frontāli uztriecās gājējai virsū. Cietusī gāja bojā notikuma vietā.

Pagaidām avārijas apstākļi ir neskaidri, stāsta policija. No kādas aculiecinieces izskanējusi versija, ka pēc tam, kad pensionāre bija saņēmusi pirmo triecienu un gulēja uz asfalta, negadījumā iesaistījās vēl kāda automašīna, kas no notikuma vietas aizbraukusi.

“Bija mašīnas, kas normāli, lēni apbrauca, bet bija viena tāda, kas ļoti…, viņa vienkārši normālā ātrumā nesās pāri un pārbrauca pāri galvai. Tā mašīna pārbrauca pilnīgi ar lielu krakšķi tai galvai pāri,” stāsta kāda aculieciniece.

Arī policija apstiprina, iespējams, negadījumā iesaistīts vēl kāds transportlīdzeklis, kas braucis Saulkrastu virzienā. Šobrīd gan tas vēl nav noskaidrots.

Ja avārijā patiešām iekļuva vēl kāds spēkrats, negadījuma vietas pamešana nav pareiza rīcība un vadītājam nepieciešams vērsties policijā.

“Jebkurā gadījumā, ja notiek kāda nelaime uz ceļa, redzot dzeltenas avārijas gaismas, protams, būtu lūgums apstāties un pārliecināties, vai tiešām viss ir kārtībā,” saka VP RRP Ceļu policijas bataljona komandieris Helmuts Staško.

Ja kādam ir pieejama informācija, kas policijai palīdzētu atšķetināt notikušā detaļas, zvaniet inspektoram pa tālruņa numuriem 26653628, vai arī 67086942.
14 komentāri