Ceļu satiksmes negadījumos Vidzemē un Latgalē gājuši bojā cilvēki

Pievienot komentāru
Ceļu satiksmes negadījumos Vidzemē un Latgalē gājuši bojā cilvēki
IEVA LEINIŠA, LETA

Trešdien Latvijā reģistrēti 109 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gāja bojā divi, bet cieta vēl 16 cilvēki, informē Valsts policija (VP).

Viena no avārijām ar bojāgājušo notikusi Vidzemē, bet otra – Latgalē. Aģentūra LETA jau ziņoja, ka vakar Krāslavas novadā, uz Daugavpils šosejas, avārijā gāja bojā pusaudze, kura notriekta brīdī, kad gājusi pāri ceļam. Negadījums noticis plkst. 7.20 Kalniešu pagastā, kur 1961. gadā dzimis vīrietis ar automašīnu “Renault Espace” notrieca 2006.gadā dzimušu meiteni. Par negadījumu sākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.

Bet vakar plkst.7.35 Kocēnu novadā, Kocēnu pagastā uz autoceļa Valmiera – Dikļi – Augstroze, kāds vīrietis, vadot automašīnu “BMW”, nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca kokā. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā bojā gāja automašīnas vadītājs. Uzsākts kriminālprocess, policija skaidro negadījuma apstākļus.

Trešdien desmit cilvēki cieta avārijās Rīgā un tās apkārtnē, bet pa diviem – Latgalē, Zemgalē un Vidzemē. Seši no cietušajiem bija gājēji, bet viens – velosipēdists.

Par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā policija vakar aizturējusi četrus autovadītājus: divus – Rīgā un tās apkārtnē, bet pa vienam Kurzemē un Zemgalē. Rīgā aizturēts arī autovadītājs, kurš bija lietojis narkotiskās vielas.

Par ātruma pārsniegšanu autovadītājiem noformēti 187 protokoli. Rīgas apkārtnē par atļautā braukšanas ātruma pārkāpšanu sodīts 81 autovadītājs, Latgalē – 43, Vidzemē – 31, Zemgalē – 19, bet Kurzemē – 13 autovadītāji. Rīgā pieci autovadītāji sodīti arī par agresīvu braukšanu.

Kopumā policija vakar noformējusi 488 protokolus par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.