Ceļš, iespējams, bijis apledojis – policija informē par traģisko negadījumu Madonas novadā

3 komentāri
Ceļš, iespējams, bijis apledojis – policija informē par traģisko negadījumu Madonas novadā
DĀVIS ŪLANDS, F64

Valsts policijas uzsākusi kriminālprocesu saistībā ar Madonas novadā notikušo traģisko ceļu satiksmes negadījumu, kurā pēc iebraukšanas dīķī dzīvību zaudēja četri cilvēki.

Kā informē Valsts policija, kriminālprocesā tiks skaidroti notikušā apstākļi. Pašreizējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka ceļš konkrētajā posmā bijis apledojis.

Iepriekš jau vēstīts, ka 2. decembrī ap plkst. 9.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Aronas pagastu, kur, kā liecināja sākotnējā informācija, uz ledus atrodas automašīna ar cilvēkiem.

Policija informē, ka Aronas pagastā automašīna “Volkswagen Transporter” nobraukusi no ceļa braucamās daļas un iebrauca dīķī. Pēc sākotnējās informācijas, divām personām – automašīnas vadītājam un pasažierim – izdevās izkļūt no automašīnas pašu spēkiem, bet pārējie četri pasažieri negadījumā diemžēl gāja bojā.

Sākotnējās darbības notikuma vietā veica ugunsdzēsēji glābēji, lai glābtu automašīnā esošās personas, kā arī izceltu transportlīdzekli no ūdens.

Valsts policija vērš autovadītāju uzmanību, ka būtiski izvēlēties laikapstākļiem un ceļa segumam atbilstošu braukšanas manieri – īpaši svarīgi tas ir ziemas periodā, kad situācija uz ceļa var strauji manīties.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka pēdējos 20 gados Latvijā notikušas vairākas avārijas, kurās, automašīnai iebraucot ūdenstilpnē, vienlaikus gājušas bojā vairākas personas.

Piemēram, 2003.gada novembrī, Vārkavas novada Upmalā pie tilta Dubnas upē iegāžoties automašīnai “Opel Kadett”, bojā gāja seši cilvēki. Negadījumā dzīvību zaudēja trīs jaunieši un trīs jaunietes vecumā no 17 līdz 20 gadiem.

Traģiskākā šāda veida avārija notika 2012. gadā Jaungada naktī, kad Krāslavas novadā autoavārijā gāja bojā septiņi jaunieši. Automašīna “Mazda 626”, kurā brauca septiņi cilvēki, līkumā nobrauca no ceļa un iegāzās Rudnas upē. Visi braucēji zaudēja dzīvību. Viens no jauniešiem bija atradies automašīnas bagāžas nodalījumā.

Avarējušajai automašīnai bijušas vasaras riepas sliktā stāvoklī. Tāpat tai nav bijusi izieta tehniskā apskate. Nevienam no traģiskajā avārijā Krāslavas novadā bojāgājušajiem jauniešiem nebija autovadītāja apliecības.

Savukārt 2014. gada decembra sākumā Ozolnieku novada Salgales pagastā, uz autoceļa Blukas-Emburga, divi vīrieši gājuši bojā ceļu satiksmes negadījumā, jo viņu vadītā automašīna iegāzusies Garozes upē.