“Būs jāsedz laternas staba un žoga remonts”; vīrietis ar liegumu vadīt auto Rīgā izraisa avāriju

0 Komentāru

Agrā darba dienas rītā kāds garāmbraucējs ziņojis policijai par ceļu satiksmes negadījumu Viestura prospektā, kur taisnā ceļa posmā betona žogā bija iestūrējis kāda busiņa šoferis.

Tāpat zvanītājs minējis, ka stūrētājs varētu būt reibumā, tādēļ uz notikuma vietu nekavējoties nosūtīta viena no netālu esošajām policijas patruļām.

“Darbinieki, izbraucot uz notikuma vietu, konstatēja, ka mikroautobuss tiešām ir izraisījis ceļu satiksmes negadījumu, stāv iebraucis betona sētā, nolūzis ritenis. Uz vietas atrodas persona,” notikušo atstāsta RPP Ziemeļu pārvaldes inspektors Lauris Saveļejevs.

Brīdī, kad jau šķitis, ka pamatīgi sasistais “Chrysler” un milzīgais caurums betona žogā ir vien nelāga sakritība, inspektors šoferim lūdzis uzrādīt autovadītāja apliecību. Taču atklājies, ka šoferītim tādas nav. Viņam ir liegums vadīt transportlīdzekļus, tādēļ jau uzreiz pats sapratis, ka tagad iekūlies pamatīgās nepatikšanās.

“Pārkāpējam jautāts, vai ir alkoholu lietojis šodien, ko viņš, protams, noliedza. Darbinieki pasīvajā režīma veica alkohola pārbaudi, to nekonstatēja. Līdz ar to atbrauca ceļu policija, kas pārņēma turpmāko darbu,” stāsta Saveļejevs.

Šajā situācijā papildus sodam par autovadīšanas aizlieguma pārkāpumu, kā arī avārijas izraisīšanu šoferim tiks izrakstīts pamatīgs rēķins no civiltiesiskās atbildības apdrošinātājiem – viņi pēc notikušā apmaksās laternas staba un žoga remontu, taču šo summu vēlāk piedzīs no neveiksmīgā auto stūrētāja.

0 Komentāru