Brauca pretī un negrasījās bremzēt: Straupes pusē autobuss piedzīvo smagu sadursmi ar “Audi”

2 komentāri
Brauca pretī un negrasījās bremzēt: Straupes pusē autobuss piedzīvo smagu sadursmi ar “Audi”
EKRĀNUZŅĒNUMS

Smagāko avāriju savā profesionāla šofera karjerā trešdien piedzīvojis vīrietis, vārdā Vilnis. Neilgi pēc tam, kad pasažieru autobuss piestāja pieturā netālu no Straupes ciema, lai izlaistu cilvēku, transportlīdzeklī ietriecās kāds “Audi” spēkrats. Diemžēl negadījumā cieta vieglās automašīnas vadītājs.

Vilnis ilgus gadus strādā par pasažieru autobusa šoferi, ik dienu pārvadājot simtiem cilvēku. Trešdien viņš brauca no Valkas uz Rīgu, un viss bija mierīgi, līdz vīrieša vadītais transportlīdzeklis pietuvojās Straupes ciema robežai. Pa pretējo joslu tuvojās melns ”Audi”, bet tā šoferis, šķiet, nebija spējīgs kontrolēt automašīnas stūri.

Tiklīdz Vilnis ieraudzīja, ka vieglā automašīna negrasās bremzēt, viņš apstādināja ”Mercedess” pasažieru autobusu un sagatavojās frontālam triecienam.

Sadursme pamatīgi sadragāja gan vieglās automašīnas priekšpusi, gan autobusa kreiso sānu. ”Audi” drošības spilveni izsprāga, taču vadītājs tāpat guva galvas traumu. Vilnis pieļauj iespēju, ka vīrietis jau pirms sēšanās pie stūres bija juties nelabi.

Cietušais, aptuveni 60 gadus vecais vīrietis, tika nogādāts slimnīcā, bet uz šosejas vēl ilgi strādāja operatīvo dienestu brigādes. Ugunsdzēsēji centās sakopt ceļu, bet policisti tikmēr regulēja satiksmi, lai neveidotos vēl lielāks sastrēgums. Vilnis saka, ka jūtas nelaimīgs, jo pienācis laiks atvadīties no sava gadiem ilgi lolotā ”Mercedess” spēkrata.

Visi Viļņa pasažieri turpināja ceļu uz galamērķi Rīgu vai kādu pieturvietu pa ceļam, ar citu autobusu, kas atbrauca tiem pakaļ uz notikuma vietu.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā