Brauc ratā un spolē jeb iedzīvotājus Ādažos “terorizē” motorolleru vadītāji

24 komentāri
Brauc ratā un spolē jeb iedzīvotājus Ādažos “terorizē” motorolleru vadītāji

Ādažos iedzīvotāji vairākas reizes nedēļā zvana pašvaldības policijai, jo vietējie jaunieši, viņuprāt, izvēlējušies veidu, kā mocīt apkārtējos.

Viņu skaļie braucamrīki – motorolleri – naktīs, traucoties pa ielām, rada tādu troksni, ka dzīvoklī ar atvērtu logu nav iespējams gulēt.

“Jauni puiši, viņi brauc, grib skriet, grib braukt uz aizmugurējā riteņa. Tas viss rada troksni. Mājas ir tuvu, un viss labi dzirdams. Jauniešiem nekas, bet padzīvojuši cilvēki mostas, un bērni arī,” stāsta Ļubova.

Vietējie lūdz jaunos puišus apdomāt maršrutu un izvēlēties mērot tos ceļa posmus, kuri neved tieši gar māju logiem, kā arī apdomāt brīdī, kad izklaidēties.

Pašvaldības policija apstiprina, ka bieži saņem iedzīvotāju zvanus, taču lietas labā neko nav spējīgi darīt. Likumsargi stāsta, ka, saņemot izsaukumu, viņi tomēr dodas uz norādīto vietu, taču tikai lai saskartos ar vienu un to pašu situāciju – iedzīvotāji protestē, taču motorolleru vadītāji nekādus noteikumus nepārkāpj.

Kaut gan trokšņot uz ielām ir atļauts, motorollera vadītājiem jāņem vērā tie ceļu satiksmes noteikumi, par kuriem pienākas sods – nedrīkst braukt uz aizmugurējā riteņa, paceļot priekšējo gaisā, kā arī izspolēt riteņus.

Dažreiz starp iedzīvotājiem un motorolleru vadītājiem rodas arī fizisks konflikts – nesen, kāds no vietējiem pats saviem spēkiem notvēris un aizturējis divus puišus līdz ieradušies likumsargi. Ādažu pašvaldības policija šādu taktiku neatbalsta.

24 komentāri