“BMW” zagļa izraisītā avārija raisa jautājumu: kā tiks atlīdzināti nevainīgā “Hyundai” šofera zaudējumi?

3 komentāri
“BMW” zagļa izraisītā avārija raisa jautājumu: kā tiks atlīdzināti nevainīgā “Hyundai” šofera zaudējumi?
LETA

Pēc nesen pieredzētās publiskās autozagļa aizturēšanas Rīgā, Lubānas ielā radies jautājums par to kā notiek atlīdzību izmaksa, ja auto tiek aizdzīts un pēc tam noziedznieks ar to izraisa avāriju un nodara zaudējumus citiem šoferiem, vai vēl sliktāk – gājējiem. 

Jau vēstīts par incidentu Rīgā, Lubānas ielā, iepretim Ulbrokas kapiem, kur policistu operācijas laikā slazdā tika iedzīts kāds autozaglis ar zagtu automašīnu “BMW X6”.

Cenšoties izmukt vīrietis bija gatavs uz visu – pat braukt pāri citām mašīnām un daļēji tas arī izdevās, taču apvidnieks tomēr iestrēga uz kādas automašīnas “Hyndai Sonata” motora pārsega un jumta.

“Degpunktā” skatītāji iesūtīja jautājumu: kurš šāda incidenta gadījumā atlīdzinās absolūti nevainīgā “Hyndai Sonata” šofera zaudējumus? Vai šādās situācijās, kad automašīnas “BMW” saimnieks nav bijis pie stūres un spēkrats prettiesiski nonācis svešās rokās, darbojas Obligātā civiltiesiskā apdrošināšana?

Kā skaidro Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja vadītājs Juris Stengrevics, gadījumā, kad kāds cieš no zagta transportlīdzekļa, cietušajam atlīdzība tiek nodrošināta. Arī šajā gadījumā bojātā spēkrata remonts tiks apmaksāts – šādās situācijās ir jāvēršas garantiju fondā. Šis fonds pa tiešo gan klientus neapkalpo un izmanto apdrošinātāju palīdzību, kuri izmaksās kompensāciju garantiju fonda vietā.

Šobrīd gan tiek strādāts pie izmaiņām OCTA likumā un nākotnē šī kārtība būs savādāka. “Sākot ar 1. maiju, ja nekas nemainīsies, šajos gadījumos būs izmaksas no tās automašīnas polises, kas bija zagta. Šobrīd no garantijas fonda, bet no 1. maija no tā līgumu, ar kuru bija apdrošināts zagtais transportlīdzeklis,” norāda Stengrevics.

Bet tādā gadījumā vai necietīs nozagtā auto patiesais īpašnieks, kuram tiks sabojāta “Bonus-malus” klase, tādējādi nākotnē sadārdzinot polišu cenas? “Protams, mēs nedaudz pamainīsim “Bonus-malus” sistēmu tā, lai nebūtu ietekme uz godīgo īpašnieku, kuram mašīnu nozaga un zināmā mērā no viņa polises tiktu veikta izmaksa, bet viņam no tā nekāds ļaunums nebūtu,” saka Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja vadītājs.