Aculiecinieki pieļauj, ka Cēsīs nāvējoši notriektais gājējs uzstreipuļojis uz brauktuves neatļautā vietā

1 komentārs

Vēl nenoskaidrotos apstākļos, trešdien, 24. novembrī, Cēsīs gāja bojā vīrietis, kas, visticamāk, šķērsoja brauktuvi tam neatļautā vietā un tika notriekts, vēsta “Degpunktā”.

Ance kopā ar draugu trešdien devās apciemot vecvecākus, taču ceļš līdz radinieku mājai šoreiz izvērsās nepatīkams. Uz Piebalgas ielas bez divdesmit minūtēm deviņos gulēja miris vīrietis, un garāmbraucējiem atlika vien minēt, kādi ir bijuši viņa pāragrās nāves apstākļi.

“Tur bija policijas mašīna, gājējs gulēja aptuveni šajā vietā [rāda],” saka Ance, pieļaujot, ka cilvēks uzskrējis uz ielas, notriekts, kā rezultātā uzkritis uz “BMW” motora pārsega, izsitis auto priekšējo stiklu un pārkritis pāri automašīnai.

Arī kaimiņi, satrūkušies no bākugunīm un no lielās jezgas, izgāja pagalmā. Negadījums notika blakus Anitas mājai – pie viņas vārtiņiem bija piezemējies notriektā vīrieša zābaks.

Anita, kas dzīvo Piebalgas ielā, stāsta, ka notikuma vietā sabrauca ātrās palīdzības mašīnas un policija, kuri veica mērījumus un fotografēja.

Sieviete spriež, ka 55 gadus vecais gājējs nav šķērsojis ielu tam atļautā vietā. Vismaz tā varēja noprast no sadauzītās “BMW” automašīnas vadītāja žestiem.

Deviņpadsmit gadus vecais “BMW” vadītājs nebija braucis dzērumā – policija uz vietas veica alkometra testu, un tas uzrādīja nulle promiles. Taču nav zināms, vai gājējs nepārvietojās pa ielas braucamo daļu, būdams iereibis.

“Cik man stāstīja, bet tā nav oficiāla informācija, vīrietis bija iereibis un pats izskrēja uz ceļa, bet policija sniegs vairāk informācijas,” spriež aculieciniece Ance.

Cēsu iecirknis ir uzsācis kriminālprocesu pēc 260. panta otrās daļas, kas paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem. Taču automašīnas vadītāja vaina nav pierādīta, to noteiks izmeklēšanas gaitā.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietniece Sandra Okrašinska informē, ka saistībā ar notikušo ir nozīmēta tiesu medicīniskā ekspertīze un notiek izmeklēšana.

Tāpat Valsts policija aicina iedzīvotājus lietot atstarojošos elementus, piemēram, vesti vai atstarotājus uz apģērba, neņemot vērā, ka ceļš ir izgaismots. Katram pašam ir jābūt atbildīgam par savu drošību.

1 komentārs

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Normāli dzēru. Kā parasti…" Kāds šoferis tā arī nav mācījies no savām kļūdām

Nekaunība augstākajā mērā: zagļi neatkarīgi no novērošanas kamerām piesavinās vairākus velosipēdus

Tukumā pazudusi skolniece; ģimene lūdz līdzcilvēku palīdzību meklēšanā

Aculiecinieka video: trīs spēkratu sadurme uz Rīgas apvedceļa A4

"Es jutu, ka sāku smakt." Daudzstāvu nama iedzīvotāji Rīgā spiesti glābties no dūmiem

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Baltezerā izposta privātmāju

Gāja pa neapgaismotu ceļu bez atstarotājiem: Ķekavas novadā nāvējoši notriekts vīrietis

Zaudēja tuvinieku un palika bez dzimtas mājām: ģimenei Krāslavas novadā ir nepieciešama palīdzība

Bīstama avārija pie Ķekavas apļa: kravas auto "iedriftē" vieglās automašīnas sānos

Sirdsdēstos "Volvo" šoferis iznīcina savu auto, visticamāk, tīšuprāt cenšoties ietriekties kokā

Šoferis pie policijas iecirkņa Rīgā notriec bērnu un aizbēg

Aculiecinieki pieļauj, ka Cēsīs nāvējoši notriektais gājējs uzstreipuļojis uz brauktuves neatļautā vietā