“Bija dzīvnieciski kliedzieni” – iereibis vīrietis pie stūres sastrīdas ar sievu, saņem sitienu un piedzīvo avāriju

8 komentāri
“Bija dzīvnieciski kliedzieni” – iereibis vīrietis pie stūres sastrīdas ar sievu, saņem sitienu un piedzīvo avāriju

Viens no svētku laikā galvaspilsētā pie stūres pieķertajiem dzērājšoferiem nu varēs ne tikai maksāt milzu soda naudu, bet arī atmaksāt jauna laternas staba uzstādīšanu un citus ar izraisītā negadījuma sekām saistītus izdevumus. Iereibušā autovadītāja dēļ slimnīcā nonākusi arī viņa sieva.

Jāņu rītā ne vienam vien garāmgājējam un garāmbraucējam atlicis vien izbrīnā ieplest acis, kad Viestura prospektā negaidīti parādījies kāds “Volkswagen Passat”, kas “svaidījies” no vienas braukšanas joslas uz otru un tad drīz vien nobraucis no ceļa, aizķēris apgaismes stabu un ar pamatīgu blīkšķi atsities pret koku.

Kamēr apkārtējie un auto sēdošie vēl tikai centušies saprast, kas tik tikko noticis, uz ceļa parādījies arī nejauši garāmbraucošu policistu auto. Vēl mirklis, un likumsargi jau devās pie apjukušajiem ļaudīm, kas grozījušies pie auto. Notikuma vietā sastaptie aculiecinieki norādījuši, ka avārijas brīdī spēkratā atradies gan vīrietis, gan turpat blakus stāvošā sieviete.

Tā kā abi klātesošie avārija bija acīmredzami cietuši, likumsargi uz notikuma vietu izsaukuši mediķus, kā arī piefiksējuši aculiecinieku datus.

Acīmredzot, brauciens līdz avārijas vietai bijis pietiekami iespaidīgs, jo turpat notikuma vietā drīz vien piestājis arī kāds apvidus auto, kura šoferis nav varējis klusēt: “Es gribētu vērst uzmanību uz to, ka biju liecinieks tam, ka šī mašīna brauca pa Ganību dambi. Tie bija kaut kādi mežonīgi kliedzieni. (..) Bet bija dzīvnieciski kliedzieni un tad tāda bremzēšana, ka, ja tur kāds būtu bijis aizmugurē, būtu “izlīmējies” pret to auto. (..) Es pirmo reizi tādas skaņas dzirdēju.”

Dažas minūtes vēlāk notikuma vietā jau atradušies vai visi operatīvie dienesti. Ugunsdzēsēji atvienojuši akumulatoru un pārliecinājušies, ka avarējušais spēkrats nevienu neapdraud, savukārt mediķi apskatījuši abus cietušos un nolēmuši, ka sievietei jādodas līdzi uz slimnīcu.

Likumsakarīgi, ka pēc šāda atklājuma “Volkswagen” stūrētājs nonācis ceļu policijas rokās un nu uz daudziem gadiem šķirsies no savas apliecības.

Sarunā ar inspektoriem šoferis atklājies, ka pēc vairāk nekā 13 gadu atturēšanās no alkohola nesen tomēr atsācis dzert un šis negadījums noticis pēc aptuveni diennakti ilgušas “plostošanas”. Tāpat vīrietis neslēpa, ka neilgi pirms notikušā viņš sastrīdējies ar sievu. Klaigāšana un roku palaišana auto salonā beigusies ar to, ka dažus desmitus metrus pirms avārijas vietas sieva viņam spēcīgi iesitusi, vīrietis zaudējis kontroli pār auto un avarējis.