Bez vadītāja tiesībām pieķerts šoferis Rīgā piedāvā policistam 100 eiro kukuli

0 Komentāru
Bez vadītāja tiesībām pieķerts šoferis Rīgā piedāvā policistam 100 eiro kukuli
Foto: Valsts policija

25. jūnija pēcsvētku rītā Rīgā Valsts policijas darbinieki apturēja kādu automašīnas “Ford” vadītāju, kurš Grostonas ielā pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus. Policisti, veicot pārbaudi, konstatēja, ka 1946. gadā dzimušais vīrietis pie stūres sēdies bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Likumpārkāpējs, cenšoties izvairīties no soda, piedāvāja Valsts policijas darbiniekam kukuli 100 eiro apmērā. Par šo gadījumu uzsākts kriminālprocess un vīrietim, saskaņā ar likumu, paredzēts sods ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, naudas sods vai piespiedu darbs.

Šī gada pirmajos piecos mēnešos fiksēti 37 gadījumi, kad ceļu policijas darbiniekiem piedāvāts kukulis ar cerību, ka amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, ļaus izvairīties no soda. No tiem 17 gadījumos kukuli piedāvājis ārzemnieks. Kā liecina statistikas dati, visvairāk – 20 kukuļdošanas gadījumu fiksēti Zemgales reģionā, savukārt Latgales reģionā tādi bijuši astoņi. Gan Rīgas, gan Vidzemes, gan Kurzemes reģionos kukulis likumsargiem piedāvāts trīs gadījumos.

Kopējais piedāvāto kukuļu apmērs šajā laikā ir 3500 eiro, no kuriem lielākais likumpārkāpēju piedāvātais kukulis policijas darbiniekiem ir 500 eiro, savukārt mazākais – 10 eiro.

0 Komentāru