“Bet es taču nebraucu!” – bez “tiesībām” braucošs dzērājšoferis mēģina “aizšmaukt” no policijas

3 komentāri
“Bet es taču nebraucu!” – bez “tiesībām” braucošs dzērājšoferis mēģina “aizšmaukt” no policijas

Ja izdarīts kaut kas slikts vai aizliegts, liela daļa cilvēku liegsies un melos, ka neko nav darījuši. Tas attiecas arī uz dzērājšoferiem. Pavisam nesen kārtības sargi pilsētas ielās sastapušies ar kādu autobraucēju, kurš pavisam nesen jau bija zaudējis “tiesības” par auto vadīšanu reibumā un nekādu mācību no tā nebija guvis.

Gaišā dienas laikā Grīziņkalna apkaimē patrulējošie kārtības sargi pamanījuši kādu sev jau labi zināmu, pārdesmit gadus vecu “Ford” auto, kas aiztraucies pa Pērnavas ielu. Autovadītājs jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par pārkāpumiem, turklāt zināms tas, ka viņam nav vadītāja apliecības. Šajā gadījumā gan visai drīz atklājies, ka pārkāpējs ir tikpat vērīgs kā kārtības sargi un mēģinājis pavērst situāciju tā, ka nav atradies pie stūres.

Lai arī likumsargiem nav bijušas pat šaubas, ka noķerts īstais, turklāt to, kurš pilotējis auto, iemūžinājušas arī benzīntankā uzstādītās kameras, vīrietis spītīgi liedzies, ka būtu sēdies pie stūres.

Tā kā aizturētā šofera pavadone visu laiku atradusies blakus sēdētāja vietā, tas, vai viņai ir autovadītāja apliecība, vai nav, bijis visai mazsvarīgs fakts. Vīrietis aizturēts un tālāk nonācis aiz restēm. Uzreiz bija jūtams, ka vīrietis ir arī reibumā, līdz ar to uz notikuma vietu izsaukta Valsts policija.

Tā nu uzreiz pēc aizturēšanas pārkāpējs nogādāts pie izmeklētājiem, kuri strādās ar krimināllietu saistībā ar 32 gadus vecā vīrieša pārkāpumiem ceļu satiksmē, savukārt pēcāk ar šoferi aprunājušies arī tuvējā policijas iecirkņa darbinieki, kurus ieinteresējusi automobilī atrasto lietu un vielu izcelsme.

3 komentāri