Jauna ģimene uz Rīgas apvedceļa iekļūst sadursmē

6 komentāri

Trešdien, 2. maijā, uz Rīgas apvedceļa netālu no Jelgavas šosejas notika smaga divu automašīnu sadursme, taču avārijā nopietni cietušo nav. Vienā no automašīnām bija arī divi bērni.

Avārija notikusi dienas vidū, kad mašīnu plūsma pa Rīgas apvedceļu nebija pārāk intensīva. Automašīnas “Toyota” un “Skoda” brauca viena aiz otras, bet šoferi pat nenojauta, ka pēc mirkļa notiks avārija.

Pa priekšu braucošās “Toyota” šoferis, kā tautā saka, veicis “tizlu” manevru un uz ceļa izpildījis ko nesaprotamu. Kā viņš pats saka – apmaldījies ar visu navigāciju un tāpēc arī kloķi sākuši neklausīt.

“Vadoties pēc navigatora, aizbraucām nepareizi. Tas pateica, ka braucam nepareizi. Es gribēju apstāties un no ceturtā ātruma ielikt trešajā, lai ieskatītos navigatorā, bet ieslēdzu pirmajā ātrumā. Mašīna strauji nobremzēja un stūri sanesa pa kreisi. Netiku galā un iebraucu ceļa vidū. Un ceļa vidū jau bija “Skoda Octavia”. Viņa mūs apdzina, jo es jau samazināju ātrumu. Viņa nespēja izvairīties no sadursmes un ietriecās,” stāsta šoferis.

Otrā automašīnā bija sieviete ar diviem bērniem. Viņa pēc notikušā ir šokā un parunāt nevar. Vadītājas versiju par notikušo atstāsta avārijas vietā atbraukušais dzīvesbiedrs.

“Mašīna atradās ceļa malā. Ļoti lēnu brauca pa ceļmalu. Ne no šā, ne no tā sāka griezties, lai brauktu pretējā virzienā. Labi, ka sieva paspēja noreaģēt un parāva uz kreiso pusi, neietriecoties pa taisno. Kā viņi saka, ka no piektā ielika pirmajā – tie ir meli, to nevar izdarīt ne ar vienu mašīnu. Viņi vienkārši gribēja apgriezties. Pieraduši pie sevis Krievijā tā braukāt, un tāpēc arī tā notika,” stāsta “Skoda” vadītājas vīrs Timurs.

Krievijas pilsoņi braukuši uz Kaļiņingradu un acīmredzot gribējuši nobraukt uz Jelgavas šosejas, taču paskrējuši garām, tāpēc arī šāds nepārdomāts manevrs. Par laimi, cilvēki nopietni nav cietuši, taču, tā kā automašīnā “Skoda” bija bērni, dakteriem būs jāatrādās.

“Bērni ir pavisam mazi, viņi ir šokā. Labi, ka mašīna ir jauna un svaiga, izšāva visi gaisa spilveni. Bērni bija autosēdeklīšos un piesprādzēti. Pēc pirmā skata nekas. Sieva saka, ka drusku galva sāp, varbūt šokā, brauksim skatīsimies, labāk pārbaudīties,” min Timurs.

Notikuma vietā vēl dažas stundas bija apgrūtināta satiksme.