“Bākā atradu caurumu rādītājpirksta lielumā”; Rīgā aktivizējušies degvielas zagļi

2 komentāri

Rīgā aktivizējušies zagļi, kas samērā brutālā veidā automašīnas degvielas bākās izurba caurumus un nolēja dīzeļdegvielu. Šonedēļ jau fiksēti vismaz divi gadījumi Juglā un Pļavnieku apkaimē.

Pamanot nepatīkamo situāciju, ”BMW” īpašnieks, sauksim viņu par Juri, sākotnēji nodomāja, ka degvielas tvertni viņš pārsitis, neuzmanīgi braucot pa bedrainiem ceļiem. Iekāpjot mašīnā un pagriežot aizdedzi, vīrietis atkārta, ka spēkratu nevar iedarbināt.

“Biju pielējis pilnu bāku. Sapratu, ka maz iespējams, ka var izlīt kaut kur vairāk nekā 50 litri. Piezvanīju savam mehāniķim, viņš uzreiz teica, lai meklēju caurumu. Tagad tā mēdz darīt. Apskatījos arī no apakšas un ieraudzīju, ka, jā, pamatīgi tek. Un atradu caurumu rādītājpirksta lielumā,” stāsta apzagtā “BMW” īpašnieks.

”BMW” spēkrats stāvvietā bija nolikts neapgaismotā ielā un tālu no māju logiem, šie garnadzim labvēlīgie apstākļi tikai palīdzēja paveikt noziegumu ātri, klusi un nemanāmi. Jau no rīta uz notikuma vietu atbraukušie policisti piefiksēja zādzības faktu un pieņēma no automašīnas īpašnieka paskaidrojumus. Ķengaraga policijas iecirkņa pārstāvji par zādzības faktu uzsākuši kriminālprocesu.

Jāsaka, kā tajā pašā naktī līdzīgu zādzību garnadži paveikuši arī Juglā. Tur pārkāpēji ar tukšu bāku atstājuši kādu ceļmalā novietotu mikroautobusu. Par šo incidentu cietušais iesniegumu vēl nav uzrakstījis. Ņemot vērā, ka no šāda veida zādzībām pasargāt var tikai apsargājama maksas stāvvieta, vai nu privāta garāža, auto īpašniekiem pašiem jābūt atsaucīgiem un ieinteresētiem, lai garnadžus pēc iespējās ātrāk noķertu. Tādēļ par katru līdzīgu atgadījumu ir obligāti jāziņo likumsargiem.