Avārija uz Brasas pārbrauktuves: velosipēdists saduras ar vieglo auto

2 komentāri

Uz Brasas pārbrauktuves notikusi velosipēdista sadursme ar vieglo auto, vēsta “Degpunktā”.

Velosipēdista un vieglās automašīnas vadītāja ceļi negaidīti krustojās Gaujas un Starta ielu krustojumā. Braucēji, šķietami nespējot vienoties par to, kurš kuru laiž, sadūrās ceļa vidū. Negadījuma dēļ mazāk aizsargātais satiksmes dalībnieks, kāds gados jauns puisis, nolēca no divriteņa un piezemējās uz spēkrata jumta. Lai gan ir saprotams, ka automašīnas šoferim bija atkārtoti jāpārbauda, vai tuvumā nav kādi šķēršļi, iekams veikt pagriešanās manevru, arī pedāļu minējam, savas drošības labad, bija ievērojami jāsamazina ātrums, pirms šķērsot brauktuvi.

Drošas braukšanas autoskolas vadītājs Jānis Vanks saka, ka velobraucējam šajā situācijā nebija priekšroka, lai gan jāpaanalizē arī situācija no citas situācijas. Velobraucējs, kas atradās vieglās automašīnas vadītājam kreisajā pusē, izdomāja apbraukt spēkratu pa tā aizmuguri. Visticamāk, šoferis pieļāva, ka otrs velosipēdists darīs to pašu, taču tā nenotika.

Lai uzzinātu citu velobraucēju viedokli par radušos situāciju Gaujas ielā, “Degpunktā” aprunājās ar tiem, kas ar divriteņiem pārvietojas ikdienā. Vairāk pieredzējušie pedāļu minēji saka, ka šāds incidents, visticamāk, nenotiktu, ja velo braucējs tiešām samazinātu braukšanas ātrumu un palaistu vieglo auto.

“Tas ir pie Brasas tilta? Es tur kautru dienu braucu, visu laiku uzmanos. Tur ir daudz tādu vietu, kas ir absolūti neredzamas gan autovadītājiem, gan man kā riteņbraucējam. Teorētiski, man liekas, ka abi divi vainīgi – gan viens, gan otrs. Riteņbraucējs varēja arī uzmanīties, bet autobraucējam arī bija jābūt uzmanīgākam, viņam jau bija jādod ceļš. Ja es būtu braucis, es jebkurā gadījumā būtu piebremzējis, pilnīgi rēķinos, ar braucot arī pa ielām, saprotu, ka man būtu jābrauc pa ielu, bet man nav uzticības mūsu autovadītājiem, braucu uzmanīgi pa ietvi, gar pašiem gājējiem,” saka riteņbraucējs Edmunds.

“Ceļu satiksme ir šaha spēle, ir jāspēlē vismaz seši gājieni uz priekšu. Kļūdas ir abiem diviem, jo velosipēdistam neregulējamā krustojumā jānokāpj nost no spēkrata un jāstumj pāri tas, tā ir viņa kļūda. Vadītāja kļūda ir tas, ka viņam bija traucēklis no labās puses un otru velobraucēju viņš neievēroja,” saka velobraucējs Ēriks.

“Ir ļoti bieži situācijas, kad nerespektējam viens otru. Es pati gan braucu ar automašīnu, gan esmu kājāmgājējs, gan riteņbraucējs. Pēc redzētā izskatījās, ka riteņbraucējs ir vainīgs. Taču arī automašīnas vadītājam ir jāskatās gan uz priekšu, gan uz aizmuguri, gan uz sāniem. Šinī situācijā man ir žēl riteņbraucēja,” nosaka riteņbraucēja Ilze.

Drošas braukšanas autoskolas vadītājs piebilst, ka ir vēl kāda būtiska lieta, kas krietni atvieglo līdzīgas situācijas. Vadītāju spēja viens otru saredzēt un varbūt pat bez vārdiem – vienoties, kurš tad pirmais aizbraukts.

Pēc aculiecinieku sniegtajām ziņām, negadījums pie Brasas tilta velosipēda stūrētājam beidzās vien ar izbīli, nekādas traumas nav gūtas.
2 komentāri