Avārija Rīgā: no sliedēm noskrējis tramvajs “samīca” vairākus auto

9 komentāri
Avārija Rīgā: no sliedēm noskrējis tramvajs “samīca” vairākus auto
EKRĀNUZŅĒMUMS

Rīgā, Pētersalas ielā, trešdienas pēcpusdienā uz laiku tika kavēta sabiedriskā transporta kustība, jo no sliedēm noskrēja tramvajs, kas, inerces dzīts, ietriecās ceļmalā novietotās automašīnās.

Pieredzējuši autovadītāji noteikti zina teicienu “tramvajam vienmēr taisnība”, un lielākajā daļā gadījumu tiešām sliežu sabiedriskais transports ir jāpalaiž. Tomēr situācijā, kad tramvajs vairs nebrauc pa savām risēm, populārais teiciens zaudē jēgu.

Trešdien Rīgā, Pētersalas ielā, sabiedriskais transports, zaudējot saķeri ar sliedēm, sāka ripot pa bruģi un uztriecās trim ceļmalā stāvošām mašīnām. Negadījuma cēlonis – starp sliedēm pacēlies bruģakmens.

Neatkarīgi no tā, ka šķēršļa izmēri ir iespaidīgi, strādnieki, kas atbrauca likvidēt incidenta sekas, norādīja uz daudz būtiskāku problēmu: “Redz, kur viņš ir nodilis līdz “nāvei”, ritenis ir nodilis pilnīgi līdz pēdējam. Paskaties, pilnīgi taisns! Tā ir pilnīgi depo vaina, nevis vadītāja.”

Visticamāk, tik un tā tramvaja vadītāja atskaitīsies ceļu policistiem par avārijas izraisīšanu, bet par tramvaja tehnisko stāvokli noteikti sekos cita veida pārrunas uzņēmumā “Rīgas satiksme”.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā