Avārija pie Gaujas tilta: dzērājšoferim ar vienu joslu, izrādās, “par maz”

Pievienot komentāru
Avārija pie Gaujas tilta: dzērājšoferim ar vienu joslu, izrādās, “par maz”

Pirmdien darba dienas beigās līdzīgs negadījums noticis turpat netālu pie Gaujas tilta. Uz šosejas avarējušas trīs automašīnas. Avāriju izraisījis kāds bezatbildīgs “Volkswagen” vadītājs, kurš pie spēkrata stūres sēdies alkohola reibumā un izdomājis, ka ar vienu braukšanas joslu viņam ir par maz.

Par laimi, notikušajā negadījumā uz šosejas “Via Baltica”, cietuši tikai dzelži, taču līdz traģēdijai nav bijis tālu. Ap plkst. 16.00 taisnā un labi pārredzamā ceļa posmā pie Gaujas tilta vieglās automašīnas “Volkswagen Passat” šoferis, braucot virzienā uz Tallinu, veica pēkšņu, turklāt pavisam nesaprotamu manevru, izbrauca no savas joslas un taranēja pretī nākošo “kravinieku”.

Citiem aizmugurē braucošajiem spēkratiem nekas cits neatlika, kā strauji bremzēt. Pēc sadursmes ar “fūri” jau minētais “Volkswagen” pa pretējo jostu “aizlidoja” dažus metrus uz priekšu un ietriecās kāda Somijas pilsoņa stūrētajā “Toyota” auto.

“Volkswagen” šofera neadekvāto rīcību ievēroja arī kravas automašīnas vadītājs, kurš uzreiz pēc sadursmes piegāja pie vīrieša, lai pārbaudītu viņa veselības stāvokli.

Tālāk jau atbraukušie likumsargi šoferim veica alkohola pārbaudi. Noskaidrojās, ka 52 gadus vecais braucējs pie stūres sēdies 1,5 promiļu reibumā, un šis incidents pārgalvim noteikti būtu beidzies letāli, ja sadursme ar kravas auto notiktu mirkli ātrāk un automašīnas būtu saskrējušās frontāli.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā