Autovadītājam par likumpārkāpumiem piemēro kopumā 1920 eiro sodus

1 komentārs
Autovadītājam par likumpārkāpumiem piemēro kopumā 1920 eiro sodus
PUBLICITĀTES FOTO /FACEBOOK

Pagājušās nedēļas nogalē kāds pārgalvīgs autovadītājs Aizkraukles novadā pārkāpa virkni ceļu satiksmes noteikumu, par ko policijā sākts viens kriminālprocess un pieci administratīvā pārkāpuma procesi, kā arī vīrietim piemēroti kopsummā 1920 eiro naudas sodi, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Sestdien, 9. oktobrī, pildot dienesta pienākumus sabiedriskās kārtības nodrošināšanā un ceļu satiksmes uzraudzības jomā, policisti Aizkraukles novadā uz ceļa Vecumnieki-Nereta-Subate 67. kilometrā konstatēja transportlīdzekli “Hyundai Coupe”, kurš brauca ar ātrumu 131 kilometri stundā vietā, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā. Tāpat amatpersonas pamanīja, ka automašīnai nav valsts reģistrācijas numura zīmes.

Kad likumsargi dienesta automašīnai ieslēdza speciālās gaismas signālus un pa skaļruni deva rīkojumu autovadītājam apturēt transportlīdzekli, viņš sāka bēgt.

Likumsargi transportlīdzekļa vadītājam vairākkārtīgi prasīja apturēt automašīnu, taču viņš turpināja bēgt pa meža un zemes ceļiem, pļavu un bezceļiem, līdz beidzot “Hyundai Coupe” iestiga kādā vietā meža masīvā. Tomēr arī tobrīd autovadītājs neizslēdza transportlīdzekļa dzinēju, ar automašīnu turpināja kustības uz priekšu un atpakaļ, tāpēc policists izlēma automašīnas salonā pa atvērto logu iepūst asaru gāzi, pēc kā autovadītāju izdevās aizturēt.

Veicot pārbaudi, tika konstatēts, ka 1999. gadā dzimušais vīrietis pie “Huyndai Coupe” stūres ir sēdies, būdams 1,17 promiļu reibumā, kā arī bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Tāpat noskaidrots, ka automašīnai nav noteiktā termiņā veikta valsts tehniskā apskate un veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana.

Pārgalvīgajam autovadītājam par pārkāpumiem piemēroti naudas sodi kopsummā 1920 eiro apmērā: par nepakļaušanos amatpersonas likumīgajām prasībām – 150 eiro; par automašīnas vadīšanu bez valsts reģistrācijas numura zīmēm – 40 eiro; par tāda transportlīdzekļa, kuram nav izdarīta civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, vadīšanu – 100 eiro; par nepakļaušanos personas, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu) – 1550 eiro, kā arī atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem un piemērots 80 eiro naudas sods par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Tāpat ir sākts kriminālprocess par automašīnas vadīšanu, esot alkohola reibumā un bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

1 komentārs

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība