12 komentāri
“Autovadītāj, būtiska informācija par fotoradariem!” – ceļu policija izplata paziņojumu šoferiem
Atbilstoši policijas prasībām jaunie fotoradari spēs konstatēt ātruma pārkāpumus arī diennakts tumšajā laikā, karstumā un aukstumā. (Džeina Gaņina / f64)

Valsts policija (VP) informē ceļu satiksmes dalībniekus, ka drīzumā līdztekus stacionārajiem fotoradariem tiks uzsākta satiksmes uzraudzība ar 12 jaunajiem pārvietojamajiem fotoradariem.

Tie uz ceļiem tiks uzstādīti atbilstoši noteiktajai kārtībai, proti, vietās, kurās visvairāk apdraudēta ceļu satiksmes drošība. Šo vietu izvēle tiek saskaņota ar attiecīgām pašvaldībām, uzklausot sabiedrības viedokli par ceļu satiksmei bīstamajām vietām un izvērtējot ceļu satiksmes drošības apdraudējuma riskus konkrētajā ceļu posmā.

Kā pastāstīja VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis: “Tāpat kā līdz šim, VP savā mājaslapā publicēs tās vietas, kur būs izvietoti jaunie fotoradari. Tie būs izvietoti visos reģionos. Vietas mājaslapā norādīsim, taču vadītāji nevarēs zināt, kurā dienā konkrētajā vietā tie atradīsies. Policijas uzdevums būs nevis naudas pelnīšana, bet satiksmes drošības uzlabošana.”

Atbilstoši policijas prasībām jaunie fotoradari spēs konstatēt ātruma pārkāpumus arī diennakts tumšajā laikā, karstumā un aukstumā. Tie ražoti kādā Nīderlandes uzņēmumā. VP šobrīd turpina izmantot divus no 2008. gadā iegādātajiem pārvietojamiem fotoradariem.

Tuvākajos gados papildus jaunus pārvietojamos fotoradarus policija nav plānojusi iegādāties, norādīja Krapsis un atgādināja, ka Ceļu satiksmes drošības direkcija turpina darbu pie stacionāro fotoradaru uzstādīšanas. Ņemot vērā, ka policija jau pavasarī saņēma jaunas netrafarētas automašīnas, tad droši varot teikt, ka līdz ar jauno mērierīču izvietošanu tiks pielikts “trekns komats” satiksmes drošības uzlabošanā Latvijā.

Jau ziņots, ka VP šovasar pēc aptuveni pusotra gada ilgiem pūliņiem izdevās noslēgt līgumu par 12 jaunu pārvietojamo fotoradaru iegādi. Par konkursa uzvarētāju tika atzīts uzņēmums “Reck”. Līguma summa ir 793 578 eiro ar pievienotās vērtības nodokli. “Reck” iepriekš ir piegādājis stacionāros fotoradarus.

Ar stacionāro fotoradaru iegādi nodarbojas Ceļu satiksmes drošības direkcija. Šobrīd uz Latvijas ceļiem strādā 45 stacionārie fotoradari. Šogad būs pieslēgti vēl 20 fotoradari un 2018. gadā – vēl 40.

TOP komentāri

 • RSX
  +17 +16 -1

  RSX

  ...uzklausot sabiedrības viedokli...

  Ne man,ne maniem draugiem ne paziņām neviens par viņu viedokli nav jautājis!
 • Vai
 • Ese

  Ese

  Fotoradari uzlabo satiksmes drošību? Tāpat tie ir naudas iekasētāji, kā policisti uz ceļa, tikai nevar iebāzt neko savā kabatā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl