“Audi” šoferis bez “tiesībām” Bolderājā taranē žogu

2 komentāri
“Audi” šoferis bez “tiesībām” Bolderājā taranē žogu
EKRĀNUZŅĒMUMS

Otrdienas rītā sociālajos tīklos bija lasāms Bolderājas iedzīvotāju sašutums par kādu “Audi A6”, kas naktī Stūrmaņu ielā bija taranējis žogu.

Daži komentāru autori sūrojušies, ka negadījums, kuru, visticamāk, izraisījis kāds piedzēries šoferis, noticis netālu no policijas iecirkņa, un pilsētā izvietotās kameras nedod nekādu labumu, ja iespējams kas tāds.

Kāds pelēks “Audi A6” Stūrmaņu ielā avarējis ap plkst. 2.00. Tobrīd uz ietves neviens nav atradies, un neveiksme pie stūres beigusies vien ar sasistiem bleķiem. Tomēr, lai arī var droši teikt, ka pats auto stūrētājs noteikti nevēlējās sastapties ar policistiem, kāds notikušā aculiecinieks par sadursmi ziņojis 112.

Uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā ekipāža. Vienlaikus dežūrdaļas dežurants sazinājās ar Rīgas pašvaldības policijas videonovērošanas centru un palūdza pievērst lielāku uzmanību attiecīgajā adresē. Brīdī, kad policijas darbinieki tuvojās izsaukuma adresei, saņemta informācija, ka avarējušais transportlīdzeklis nav redzamas videonovērošanas kamerās, taču netālu redzama četru personu rosība.

Brīdī, kad policijas darbinieki tuvojās personām, visi četri iekāpa stāvlaukumā esošā automašīnā “Citroen” un uzsāka braukšanu. Policisti apturējuši automašīnu.

Auto stūrētājs policistiem pasniedzis spēkrata reģistrācijas apliecību, taču nav spējis uzrādīt autovadītāja apliecību. Tās vietā viņš policistiem pasniedzis pasi. Mirkli vēlāk secināts, ka “Citroen” vadītājam nav derīga autovadītāja apliecība.

Turpinot pārbaudi, noskaidrojies, ka “Citroen” atrodas arī iepriekš sasistā “Audi A6” šoferis. Policistu vērība ļāvusi pamanīt gan sasistā automobiļa atslēgas, gan arī tā tehnisko pasi, kuru šoferis centies slēpt no policistu skatiem. Vīrietis policistiem atzinies, ka braucis ar “Audi” un avarējis. Pārbaudē konstatēts, ka arī “Audi” vadītājam nav derīga autovadītāja apliecība.

Tomēr arī ar šo atklājumu viss nebeidzās – pārbaudot abu pārējo automobili sēdošo personu datus, noskaidrojies, ka abi jaunekļi ir nepilngadīgi. 17 gadus vecajam pusaudzim nebija deklarētas dzīvesvietas, par ko viņa vecākiem pienāksies sods, savukārt 15 gadus vecais pasažieris pārkāpis aizliegumu atrasties uz ielas laika posmā no plkst. 22.00 līdz plkst.7.00. Arī pret viņa vecākiem nu ierosināta lieta par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu, bet pats puika policijas pavadībā nogādāts mājās.