“Atsūtīja brīdinājumu, un man palika interesanti.” Par vienu stāvēšanas pārkāpumu sodu nākas samaksāt divreiz

1 komentārs
“Atsūtīja brīdinājumu, un man palika interesanti.” Par vienu stāvēšanas pārkāpumu sodu nākas samaksāt divreiz

Par vienu stāvēšanas pārkāpumu “Rīgas satiksmes” maksas stāvlaukumā kāds vīrietis sodu samaksājis divreiz, jo no privātpersonas bankas konta uzņēmumam sūtīto naudu iestāde nav pamanījusi un uzrēķinu nodevusi parādu piedzinējiem.

Rīdziniekam Aleksandram darbs ir cieši saistīts ar regulāru braukāšanu pa pilsētu. Kā viņš pats stāsta, ikdienas steigā reizēm piemirstas elementāras lietas, piemēram, samaksāt par auto novietošanu maksas stāvvietā. Tieši šādā situācijā viņš nonāca pirms pāris mēnešiem, kad uz sava auto vējstikla ieraudzīja sarkanu kvīti ar ”Rīgas satiksmes” logotipu.

Savu vainu vīrietis atzina un nolēma sodu nekavējoties apmaksāt. Uz lapiņas bija norādīta soda naudas summa – 20,40 eiro, bet dokumentā apakšā pierakstīts, – ja spēkratam nav bloķēti riteņi, kas nozīmē, ka pārkāpējs nav ļaunprātīgs un regulārs nemaksātājs, tad var tikt piemērots vieglāks sods. Vienīgi apmaksa jāveic divu nedēļu laikā.

Aleksandrs pieņēma lēmumu izmantot šādu iespēju un jau vakarā caur internetbanku pārskatīja uz “Rīgas satiksmes” kontu norādītos 16 eiro. Viss šķita nokārtots, taču pēc mēneša vīrietis saņēma vēstuli no “Rīgas satiksmes”. Tajā bija paziņojums par neapmaksātu sodu, bet Aleksandrs, domādams, ka tā ir kļūda, nepievērsa tam uzmanību, ko rezultātā nācās nožēlot.

“Vēl pēc mēneša atnāca otra vēstule. Atkārtots brīdinājums par nesamaksātajiem četriem eiro. Un klāt tai summai vēl 20 eiro kā soda nauda. Tas bija tā kā otrs sods par nesamaksātajiem četriem eiro. Man jau palika interesanti, un es piezvanīju uz šo kantori. Klausuli pacēla jauna meitene. Es pajautāju, kāpēc tā, jo es iepriekš samaksāju 16 eiro? Viņa man atbildēja, ka es neesmu līdz galam izlasījis noteikumus. Tur bija pierakstīts, ka apmaksu jāveic nevis caur banku, bet, izmantojot stāvvietas aparātus vai SMS izziņas, vai norēķināties ”Rīgas satiksme” apkalpošanas centrā. Bet caur banku tā neskaitās kā apmaksa,” stāsta autovadītājs.

Telefoniski Aleksandrs runāja ar parāda piedziņas kompānijas ”Conventus” pārstāvi un uzdeva vēl vienu jautājumu – kā no atlikušajiem nesamaksātajiem 4 eiro, sods varēja pieaugt tik dramatiski.

“Tad es pajautāju, kāpēc tad ne četri eiro, bet jau 24 eiro? Viņi atbildēja – tā kā es nebiju samaksājis sodu, tad šis ir vēl viens sods divkāršā apmērā. Es prasu, uz kāda pamata tā? Sieviete atbildēja, ka, pamatojoties uz likumu.”

Vīrietis nebija noskaņots strīdēties un tomēr apmaksāja visu summu. Kopumā neliela kļūda stāvlaukumā Rīgas centrā viņam izmaksāja teju 40 eiro.

Aleksandrs uzskata, ka viņa gadījums nebūt nav vienīgais, un ar savu piemēru viņš grib pabrīdināt arī citus autobraucējus, ja gadās maksāt sodu, tā teikt, ”ar atlaidi”, lai cītīgi izlasa visus noteikumus, arī sīkā drukā.

“Degpunktā” savukārt nolēma painteresēties, kāpēc uzņēmums “Rīgas satiksme” ieviesis tieši šādu sistēmu, kad sodu apmaksa samazinātā apmērā nedarbojas ar bankas pārskaitījumiem, jo galu galā – nauda paliek nauda, neatkarīgi no norēķinu veida.

“Rīgas satiksmes” pārstāve, skaidrojot notikušo, aicina nekad neignorēt brīdinājuma vēstules. Pēc tās saņemšanas cilvēkiem obligāti jāsazinās ar uzņēmumu, lai nenonāktu tādā pašā situācija, kādā bija nokļuvis Aleksandrs. Savukārt, sazinoties ar parādu piedziņas kompāniju ”Conventus” un uzdodot jautājumu – kāpēc Aleksandram par labu parādu piedzinējiem bija jāšķiras no tik lielas summas un kā tā veidojas – saņemta formāla atbilde.