Asinsstindzinošs skats: divi jaunieši izklaidējas pa braucoša vilciena jumtu

5 komentāri
Asinsstindzinošs skats: divi jaunieši izklaidējas pa braucoša vilciena jumtu
Ekrānšāviņš/Degpunktā

Kāda autovadītāja, braucot mājās no darba, novērojusi pavisam nepatīkamu ainu – gaišā dienas laikā divi jaunieši skraidījuši pa braucoša pasažieru vilciena jumtu.

Mašīnistam nācās apturēt transportlīdzekli, lai nodzītu likumpārkāpējus no vilciena, taču ne policijas pārstāvji, ne “Pasažieru vilciena” darbinieki puišus, kuri riskēja ar savu dzīvību, nav paspējuši notver.

Dodoties mājupceļā uz Cēsīm, Simona apstājās pie vilciena pārbrauktuves un gaidīja zaļo gaismu, līdz garām pabrauks pasažieru vilciens. Taču tad jaunā māmiņa pamanīja asinsstindzinošu ainu. Divi jaunieši izklaidējās uz braucošā vilciena jumta, kurš, veicot ceļa posmu maršrutā no Valmieras uz Cēsīm, var sasniegt braukšanas ātrumu līdz pat 120 kilometriem stundā.

“Es biju pati pirmā mašīna tajā rindā…Es skatos – aizmugurē, pašā augšā sēž divi jaunieši, baigi priecājās un māj ar roku,” stāsta aculieciniece.

Simona centusies jauniešus disciplinēt. “Sagaidīju vilcienu, uzreiz paņēmu telefonu un sāku filmēt,” min sieviete.

Kā informē AS “Pasažieru vilciens” pārstāvis Egons Ālers, uzņēmuma pārstāvji konkrēto gadījumu fiksēja, un par notiekošo vilciena vadītājam paziņoja posteņa dispečeri.

Simona stāsta, ka arī policijas pārstāvji, noklausoties iedzīvotājas stāstu, atbildēja, ka nav vērts doties apsekot teritoriju un meklēt likumpārkāpējus, jo viņi, kā vienmēr, paspēšot aizbēgt.

Par spīti tam, ka jaunieši apdraudēja savu un apkārtējo drošību, kā arī kavēja vilciena satiksmi, puišiem, ja viņi tomēr tiktu notverti, draudētu salīdzinoši neliels naudas sods.

“Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz sodu par šādu pārkāpumu – tie ir 30 līdz 35 eiro par braukšanu uz vilciena jumta,” skaidro Ālers.

Tiesa, šādi gadījumi ne vienmēr var beigties tikai ar apkārtējo nosodījumu. Ālers min, ka jebkurš kritiens var būt letāls.

Video: divi jaunieši izklaidējas pa braucoša vilciena jumtu

5 komentāri